مدیریت مسجد1

 

 

 

هدر نمایشگاه مسجد

اخبار

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم:
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان به اینکه مرکز رسیدگی به امور مساجد یکی از یادگارهای ارزشمند مقام معظم رهبری است، گفت: فعالیت‎ها و اقدامات این مرکز نشان می‎دهد که مرکز رسیدگی به امور مساجد در موضوع مسجد و مدیریت آن به صورت اساسی فعالیت کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی:
آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی گفت: متأسفانه به اندازه‌ای که امکانات ما رشد کرده، مخاطبان ما در مساجد رشد نکرده است. پاسخ این سؤال باید در نمایشگاه‌های بعدی مد نظر قرار بگیرد.
در هشتمین روز نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد تاکید شد؛
هشتمین روز برپایی نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد با حضور پرتعداد بازدیدکنندگان همراه شد درحالی که همگی آنان به طرح‎ها و ایده‎های جذاب این نمایشگاه و بازگشت به کارکرد اصلی مساجد در قالب بایسته‌های اصل مدیریتی مسجد تاکید کردند.
امام جماعت مسجدامام سجاد(ع):
حجت الاسلام اسدی معتقد است: در رابطه با بحث مسجد طراز، مقدماتی لازم است که مسجد طراز حاصل شود که قوام طراز یک مسجد بر پایه آن مقدمات است. نوع نگاه و دورنمایی که ما برای مسجد داریم از جمله این مقدمات است. باید دید که با چه هدفی در مسجد پیش رو داریم؟.
یک کارشناس امور مساجد بررسی کرد:
حجت الاسلام محمدیان بررسی می‌کند: اساساً در چارچوب دیانتی ما جایگاه مسجد کجاست؟ می‌شود آدم متدین باشد، نماز بخواند و مسجد نرود؟ پنج مسأله اصلی ذیل الگوی راهبردی وجود دارد که به آن پرداخته شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند خواستار توجه بیشتر به نقش تربیت مسجد در دانشگاهیان شد و گفت: برای تعالی مساجد باید بر روی نخبه‌های دانشگاهی سرمایه‌گذاری شود.
در گفتگو با مدیر حقوقی امور مساجد
مدیر حقوقی مرکز رسیدگی به امور مساجد با تأکید بر اینکه تنها یک انشعاب حامل‌های انرژی برای مساجد رایگان است، گفت: مساجدی که علی‌رغم استفاده از یک انشعاب، قبض دریافت می‌کنند به مرکز رسیدگی به امور مساجد مراجعه کنند.
نگاهی به روز هفتم نمایشگاه تخصصی مسجد؛
هفتمین روز برپایی نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد با حضور پرتعداد بازدیدکنندگانی همراه شد که کار جمعی مسجدی، نیازسنجی کارآمد و ارائه راهکارهای عملیاتی را از جمله ویژگی‌های این نمایشگاه برمی‌شمردند که می‌تواند الگوهای مدیریتی ارائه‌شده را به مدیریت مساجد سراسر کشور، توسعه و بسط دهد.
مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس:
حجت‌الاسلام امیدی گفت: ظرفیت مساجد و قابلیت‌های متعددی را که این خانه‌های خدا دارند را به دلیل عدم مطالعه، تحقیق و یا عدم انسجام در مطالب مربوط به آنها، درک نکردیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان
نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد پایان راه نیست و حتماً یک سیر تکاملی دارد. چند سال است که حرکت‌های خوبی در زمینه مساجد و الگوهای مربوط به مدیریت آن آغاز شده است.
روز ششم نمایشگاه تخصصی مدریت مسجد؛
نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد در حالی ششمین روز برگزاری خود را پشت سرگذاشت که بازدیدکنندگان آن معتقدند الگوهای مدیریتی ارائه‌شده در این نمایشگاه از ویژگی‌هایی همچون فهم‌پذیری، دسترس‌پذیری و داشتن پشتوانه فقهی و نخبگانی برخوردار است که می‌تواند شاخصه‌های تراز اسلامی را در مساجد کشور محقق کند.
مسئول آموزش خدام مساجد بررسی کرد:
حجت الاسلام رحیمی گفت: اغلب تصور می‌شود، امام جماعت بودن فقط خواندن یک حمد و سوره، احکام و اخلاقیات است. اینطور نیست! امروز، امام جماعت باید مخاطب شناس و روانشناس باشد که اگر کسی به او مراجعه کرد بتواند حداقل مشاوره ابتدایی را به او بدهد.
فوتر فارسی