مولا
سرویس فرهنگی و هنری
حجت الاسلام کرمی :

پیش بینی آمادگی ۶۰۰ مسجد استان تهران برای برگزاری مراسم اعتکاف

(سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶) ۱۲:۰۴

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد از برگزاری مراسم اعتکاف رجبیه در ۶۰۰ مسجد استان تهران خبر داد و گفت : از این تعداد مساجد ۹۴ مسجد اعتکاف دانش آموزی برگزار می کنند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از شبستان حجت الاسلام سعید کرمی با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف رجبیه در روزهای ۲۲ تا ۲۴ فروردین(۱۳،۱۴ و ۱۵ رجب) در مساجد استان تهران گفت: پیش بینی ما این است که ۶۰۰ مسجد آمادگی برگزاری این مراسم معنوی را داشته باشند و امسال با توجه به زمان برگزاری اعتکاف ۹۶، این مراسم با استقبال قشر دانشجویی و دانش آموزی روبرو شود.

وی با اشاره به برگزاری اعتکاف ویژه دانش آموزی در ۹۴ مسجد استان تهران بیان کرد: استقبال از اعتکاف دانش آموزی در تاریخ انقلاب ما نقطه عطفی است که در راستای اجرای طرح پیوند «مسجد و مدرسه» در حال اتفاق افتادن است، زیرا که تلاش ما اجرای این طرح فعال‌سازی مساجد در حوزه‌های اجتماعی بود و این طرح با استقبال گسترده دانش آموزان، ائمه جماعات و متولیان مدارس روبرو شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در رابطه با برنامه هایی که برای شرکت کنندگان در مراسم اعتکاف از سوی این مرکز تدارک دیده خواهد شد، اظهار کرد: هماهنگی، نظارت بر برنامه ها، در اختیار قرار دادن بسته های محتوایی برای شرکت کنندگان و طراحی و برنامه ریزی برنامه برای مساجد برگزار ار از جمله اقدامات این مرکز در راستای باشکوه برگزار شدن  برنامه های ایام اعتکاف برشمرد.

 یاد آور می شود، سال گذشته ۵۸۶ مسجد در سطح استان تهران مجری برگزاری مراسم معنوی و پرفیض اعتکاف رجبیه بودند و بیش از ۷۰هزار نفر از علاقه‌مندان در این مراسم معتکف شدند.

،،،،


۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۰۴
گزارش تصویری

پیش بینی آمادگی ۶۰۰ مسجد استان تهران برای برگزاری مراسم اعتکاف

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین

فوتر فارسی