عکس به نام خدا در هدر
ببب
سرویس اجتماعی
منتشر شد؛

شیوه‌نامه‌ی اجرایی طرح «هر مسجد یک جهیزیه»

(یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶) ۱۷:۳۱

یکی از مهمترین تأکیدات دین مبین اسلام، پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و ائمه اطهار(علیهم السلام) رسیدگی به محرومان جامعه و بویژه مشارکت در فراهم نمودن شرایط ازدواج جوانان کم بضاعت می‌باشد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، یکی از مهمترین تأکیدات دین مبین اسلام، پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و ائمه اطهار(علیهم السلام) رسیدگی به محرومان جامعه و بویژه مشارکت در فراهم نمودن شرایط ازدواج جوانان کم بضاعت می‌باشد. در صدر اسلام این دستگیری‌ها و فعالیت‌های خیرخواهانه در بستر مسجد صورت می‌گرفت و بر همین اساس به عنوان یکی از مهمترین کارکردهای این نهاد اجتماعی به شمار می‌رود.

متأسفانه در پی مغفول ماندن مساجد از نقشی که می‌توانند در زمینه‌ی فعالیت‌های اجتماعی داشته باشند، این امور از اولویت‌های مساجد خارج شده .

پیرو تأکید رهبر معظم انقلاب در دیدار با ائمه محترم جماعات استان تهران در مردادماه 1395مبنی بر لزوم توجه کارگزاران مساجد به کارکردهای اجتماعی خانه های خدا، و با هماهنگی و همکاری صورت گرفته بین مرکز رسیدگی به امور مساجد و کمیته امداد امام خمینی(رحمه الله)، طرحی تحت عنوان «هر مسجد حداقل یک جهیزیه» تهیه و آماده اجرا می‌باشد

علاقمندان می توانند جهت مطالعه و آشنایی با شیوه نامه اجرایی طرح بر روی لینک زیر کلک کنند.ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین

فوتر فارسی