هدر شهادت

 

 

 

سرویس اجتماعی
رئیس فدراسیون تیراندازی:

حضور در مساجد روح و روان مردم را تقویت می کند

(سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۸

رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: همانطور که ورزشکار برای تقویت قوای جسمانی اش به باشگاه های بدنسازی مراجعه می‌کند باید برای تقویت روح و ذهن هم در محافل دینی و مساجد حضور پیدا کند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، مهدی هاشمی در گفت وگو با پایگاه تخصصی مسجد، با بیان اینکه توسل به مسجد و بقاع متبرک در موفقیت ‌ورزشکاران و قبل از مسابقات مفید خواهد بود، گفت: به طور حتم بحث اعتقادات ومعنویات افراد تأثیر بسیار زیادی بر عمل‌کرد ورزشکاران دارد و طبعتا ورزشکار مدتها در اردو حضور پیدا می کند تا از نظر فنی خودش را ارتقا دهد اما از بعد روحی و روانی تنها با یک چیز به آرامش می رسد و آن هم یاد و ذکر خداوند است.

رئیس فدراسیون تیراندازی درباره وجود مساجد در کنار محیط های ورزشی و تاثیر آنها در فرهنگ‌سازی و همچنین کمبود این مکان ها در کنار اماکن ورزشی گفت: وقتی هدف گذاری و جهت گیری در راستای ارتقای سلامت جسمی و روحی و معنوی باشد طبیعتاً ورزشکار هم به سمت معنویات جذب می شود.

وی گفت: ورزشکار نیاز دارد قبل از مسابقه در یک مکان آرام با خدای خود راز و نیاز کند و از او توسل جوید و ما در همه این سال ها کم توسل و ارادت ورزشکاران را در میادین مختلف ندیدیم.

وی افزود: هر زمانی که وزنه برداران ما بر روی سکو می رفتند نام ائمه و خدا را صدا می زندند و از آنها توسل می گرفتند یا دیگر ورزشکاران ما به خصوص تیراندازی که به تمرکز بیشتری نیاز داشت و از همین روی ما همیشه این توسل و ارادت را از ورزشکاران دیدیم اما متاسفانه همیشه مکان های مذهبی در کنار اماکن ورزشی ظرفیت محدودی داشتند و همین امر هم باعث می شود که پویایی لازم در این محافل وجود نداشته باشد و  نیاز است که مسئولان به این امر توجه بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: همانطور که گفتم ما همیشه این کمبودها را داشتیم و ظرفیت استادیو‌م های ورزشی ما با نمازخانه ها تطابقی ندارد و همین امر هم باعث می شود تا ورزشکار و سایر مردم نتواند به راحتی از این محافل استفاده کنند.

وی گفت: وجود این محافل از بعد مذهبی در مکانی که علاقمندان به ورزش کنار هم جمع می شوند بسیار تاثیرگذار است اما متاسفانه در استادیوم ها هم مسئولان ما خودشان کم کاری می کنند.

هاشمی با بیان خاطره ای از حضورش در مسجدگفت: به نظرم لحظه به لحظه حضور در مسجد خاطره است چرا که در این مکان مقدس شخص از تمامی تعلقات دنیایی به دور می شود و تنها خودش را در پیشگاه عظمت خداوند می ببیند و با خدای خودش راز و نیاز می کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین

فوتر فارسی