هدر شهادت

 

 

 

سرویس بین الملل

ائمه جماعات خارجی مساجد بحرین برکنار می‌شوند

(پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷) ۱۵:۲۰

وزارت داگستری، اوقاف و امور اسلامی بحرین از اجرای طرحی با هدف برکناری مؤذنان و ائمه جماعت خارجی مساجد سنی این کشور خبرداد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از پایگاه خبری مرآة البحرین؛  فرید مفتاح، معاون وزیر دادگستری، اوقاف و امور اسلامی بحرین با اعلام این خبر تصریح کرد: این وزارت‌خانه با هماهنگی اداره اوقاف اهل‌سنت طرحی را برای جایگزینی مؤذنان، ائمه جماعات و متولیان اماکن عبادی بحرینی به جای اتباع خارجی در دست اقدام دارد.

وی در ادامه با اشاره به انجام رایزنی‌های لازم با اداره اوقاف سنی در این خصوص، گفت: بررسی‌ها در این زمینه به زودی پایان یافته و این طرح اجرایی می‌شود.

مفتاح با تاکید بر ضرورت استفاده از شهروندان بحرینی برای اجرای اذان در مساجد به جای اتباع خارجی، افزود: تعداد زیادی از شهروندان بحرینی صلاحیت و شایستگی انجام این کار را دارند و بسیاری از آن‌ها  به ویژه افراد بازنشسته هم اکنون بدون هیچ دستمزد و حقوقی  این کار را انجام می‎دهند.

یادآوری می‌شود؛ این تصمیم در پی  کشته‌شدن عبدالجلیل حمود، امام مسجد «بن شدة» بحرین توسط مؤذن این مسجد که از ملیت‌های آسیایی مقیم این کشور بود، اتخاذ شده است.

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین

فوتر فارسی