بسم الله

موقعیت مناسبتی متنی

 

سرویس اجتماعی
به همت مسجد موسی بن جعفر(ع) واوان

تجلیل مردمی از قهرمانان اسلامشهری بازی‎های آسیایی جاکارتا

(شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷) ۱۲:۲۱

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین موسوی در اولین مراسم مردمی تجلیل از قهرمانان اسلامشهری بازی‎های آسیایی جاکارتا گفت: کسب این موفقیت‌ها علاوه بر اینکه پرچم خوش رنگ کشورمان را به اهتزاز درآورد، قلب یک ملت را نیز شاد کرد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد،مراسم تجلیل از قهرمانان اسلامشهری بازی‎های آسیایی جاکارتا با حضور حمزه محمدی، امام جمعه شهر واوان، قدیر آرمیان رئیس اداره ورزش و جوانان اسلامشهر، حجت الاسلام سیدحسین موسوی، جانشین امام جمعه واوان و مدیر کانون فرهنگی راه انقلاب، برخی از اعضای شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر و مدیران شهری و همچنین جمعی از ورزشکاران و خانواده‎های آنان به همت مسجد حضرت موسی‎بن جعفر(ع) شهر واوان برگزار شد.

بیشتر بخوانید: به همت مسجد موسی بن جعفر(ع) واوان؛ اولین همایش دانش آموزی جنگ و جهاد اقتصادی برگزار شد

حجت الاسلام سیدحسین موسوی در ابتدای این برنامه ضمن تشکر از ورزشکاران مدال آور مسابقات آسیایی جاکارتا و تقدیر از قهرمانان اسلامشهری که در این مسابقات خوش درخشیدند گفت: زحمات شما برای کسب مدال باعث شد در این ایام که مردم نسبت به مسائل مختلف اجتماعی و اقتصادی در مشکل هستند، التیامی بر دردهای آنها باشد.

وی افزود: کسب این موفقیت‌ها علاوه بر اینکه پرچم خوش رنگ کشورمان را به اهتزاز درآورد و قلب یک ملت را شاد کرد و برای مردم و جوانان اسلامشهر نیز امید بخش و نشاط ‌آور بود. اعزام ۹ ورزشکار از شهرستان اسلامشهر به بازی‌های آسیایی جاکارتا و کسب چهار مدال خوش رنگ برای کشورمان نشان‎دهنده پتانسیل و ظرفیت بالای ورزش شهرستان در سطح استان تهران و کشور است.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه امروز بسیاری از ورزشکاران مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند و باید مورد توجه ویژه قرار گیرند، افزود: افتخار قهرمانی در سطح جهانی و قاره‌ای برای ورزشکاران اسلامشهری نشان‌دهنده ظرفیت‌های بالای این شهرستان برای پرورش ورزشکاران حرفه‌ای در کشور است؛ لذا باید همه مسئولین و دست اندرکاران در جهت توجه ویژه و پرورش استعدادهای ورزشکاران اسلامشهری تلاش خود را بیش از پیش افزایش دهند.

مدیر کانون فرهنگی راه انقلاب اظهار کرد: ما امروز در شهرستانی زندگی می کنیم که زمینه بروز و ظهور استعداد فراوانی در آن یافت می‎شود؛ به‎عنوان مثال هیچ شهرستانی از شهرستان‌های تهران ۴ مدال آور در مسابقات آسیایی جاکارتا نداشته است، در کل کشور نزدیک به ۴۲۰ شهرستان داریم که هیچکدام از این شهرستان‌ها نیز به اندازه اسلامشهر نتوانستند در مسابقات آسیایی جاکارتا قهرمان داشته باشند، و این نشان می‌دهد که ما ظرفیت‌های بسیاری در این حوزه داریم.

وی با بیان اینکه این برنامه اولین تجلیل خود جوش مردمی از ورزشکاران آسیایی جاکارتا در شهرستان اسلامشهر است، گفت: یک ورزشکار در عرصه مسابقات بین المللی سفیر همه جانبه برای کشورمان محسوب می‎شود و وظیفه ما این است که از آنها تجلیل به عمل آوریم.چراکه ورزشکاران و قهرمانان ما می‌توانند با منش پهلوانی خود در رقابت‎های مختلف جهانی و بین المللی گوشه‎هایی از فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی را به جهانیان نشان دهند.

جانشین امام جمعه واوان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ورزش می‎تواند نقش مهمی را در زمینه پیشگیری از کژروی‎ها و آسیب‎های اجتماعی ایفا کند گفت: یک مدیر فکور و خدمتگزار بی‎تردید توجه ویژه‎ای به توسعه ورزش همگانی و قهرمانی خواهد داشت.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به اینکه رسیدن به جایگاه قهرمانی ممکن نمی‌شود مگر اینکه چند صفت و ویژگی در افراد وجود داشته باشد تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم می‎فرماید:«الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللّهُ ثُمَّ استَقـموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلـئِکَةُ...»؛ در قرآن آثاری چند برای استقامت بازگو شده که بخشی از آن، پاداش اهل استقامت در دنیا و پاره‌ای دیگر پاداش استقامت در آخرت است؛ اما ویژگی بهره‌مندی و موفقیت، در دنیا و آخرت شامل بندگان با استقامت است؛ لذا این قهرمانان در قدم اول اهل پیگیری، ممارست و استقامت هستند.

وی ادامه داد: دومین چیزی که این قهرمانان با آن به موفقیت رسیدند آینده‎‌نگری و داشتن هدف و همچنین برنامه مشخص بوده است. لذا ورزشکارانی که به این صنعت می‌رسند شایسته بهترین‌ها هستند چراکه با برنامه‌ریزی داشتن هدف استقامت و ممارست در کارها باعث درخشش خود و محلی که در آن زندگی می‎کنند شده‌‌اند.

امام جماع مسجد موسی بن جعفر(ع) واوان، با تاکید بر اینکه هرکسی استقامت کند و اهل مبارزه و پیگیری باشد به گفته قرآن به موفقیت خواهد رسید، تصریح کرد: این یک اصل قرآنی است که عمل به ایندستورات باعث انجام نتیجه می‌شود؛ لذا پدران و مادرانی که بچه‎های خود را به باشگاه‎های ورزشی می‌فرستند و آنها را هدایت می‌کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که هرچند اوضاع اقتصادی مشکلاتی را ایجاد کرده است اما نباید دست از پیگیری و ممارست برای موفق شدن فرزندان خود بردارند تا به موفقیت برسند.

حجت الاسلام موسوی در ادامه افزود: ورزشکاران حرفه‌ای برای داشتن یک نگرش، دیدگاه و تفکر مثبت ابتدا تصمیم می‌گیرند و سپس آن را انتخاب می‌کنند. آنها ورزش را فرصتی برای رقابت با خودشان می‌دانند و از پیروزی‌ها و شکست‌هایشان درس می‌آموزند. تعالی و عملکرد خوب را دنبال می‌کنند نه کمال طلبی منفی و زیاده خواهی؛ همچنین می‌دانند هیچکس از جمله خودشان، مربیشان، هم‌تیمی‌هایشان، کادر تیم و… کامل نیستند و همه کاستی‌هایی دارند و بین ورزش و دیگر ابعاد زندگیشان تعادل برقرار کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، در بخش پایانی این مراسم از سجاد گنج‎زاده دارنده مدال طلای مسابقات کاراته، کوروش بختیاری دارنده مدال طلای رشته تکواندو و نقره مسابقات آسیایی جاکارتا، محمد طاهر وادی دارنده مدال طلای رشته والیبال و امیرحسین آذری دارنده مدال نقره رشته بسکتبال بازی‌های آسیائی جاکارتا تجلیل بعمل آمد.

تصاویر این رویداد را در آلبوم زیر ببینید

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین

فوتر فارسی