بسم الله

موقعیت مناسبتی متنی

 

سرویس بین الملل

تالیف کتاب اسلام در جهان به زبان کره‌ای

(جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷) ۱۱:۳۳

به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس مرکز مطالعات اسلامی کره، کتابی با عنوان اسلام در جهان با مشارکت ۴۵ عضو از این مرکز برای معرفی و شناساندن اسلام در جهان به زبان کره ای تالیف شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از پایگاه خبری یونهاب؛ این کتاب به منظور نشان دادن شکل واقعی اسلام و از بین بردن پیش داوری علیه اسلام،  و همچنین اطلاعاتی از دین اسلام در نقاط مختلف جهان تالیف شده است.

 استاد کیم سو-آن از استادان گروه ترجمه عربی دانشگاه هان کوک معتقد است که اسلام در قرن هشتم میلادی و در زمان پادشاهی متحد شیلا وارد شبه جزیره کره شد. و در دوره پادشاهی کورو روابط تجاری فعالی با مسلمانان برقرار بود که این فعالیت تجاری تا قرن پانزدهم ادامه داشت و در قرن بیستم با ارتباط با مسلمانان ترک اتحاد جماهیر شوروی دوباره این روابط شروع شد.

این در حالی است که پس از استقلال کره از ژاپن، اسلام در کره گسترش یافت تا جایی که اکنون تعداد مساجد در سرتاسر کشور ۱۵ مسجد و جمعیت مسلمانان غیر کره ای در این کشور حدود ۱۷۰ هزار نفر است.

 یون یونگ-سو  رئیس مرکز مطالعات اسلامی کره در این باره گفت: اسلام دینی است که زندگی روزمره را تنظیم کرده و بر پرستش خداوند یکتا و اصول فردی و جمعی و همبستگی اجتماعی تاکید می کند وی تاکید کرد که دلیل گسترش اسلام در جهان انعطاف پذیری این دین است.

 گفتنی است مرکز مطالعات اسلامی کره جنوبی در سال ۱۹۹۲ توسط خانم چوچایوک و با همکاری خانم کیم آن یونگ تاسیس شده است. امروزه این مرکز در شهر سئول، نقش مهمی در ترویج دین اسلام در سراسر کره جنوبی ایفا می کند و به همین منظور تاکنون میزبان چندین گردهمایی بزرگ اسلامی نیز بوده است.

 

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین

فوتر فارسی