» اخبار » دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

نشست ائمه جماعات منطقه15

(دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸) ۲۳:۵۴

نشست شورای محلات ویژه ائمه جماعات مساجد شهر تهران، برگزار شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، نشست شورای محلات ویژه ائمه جماعات مساجد شهر تهران، روز (دوشنبه، ۱۴ مردادماه) با حضور حجت الاسلام والمسلمین «محمدحسن ابوترابی فرد»، امام جمعه موقت تهران در مسجد حضرت علی اکبر (ع) واقع در تهران، خیابان خاوران، روبروی شهرداری منطقه ۱۵ برگزار شد.

بنابر این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین «محمد حسن ابوترابی فرد» در این نشست با اشاره به علاقه خود به دیدار مستمر با ائمه جماعات مساجد، گفت: مساجد پایگاه انقلاب اسلامی هستند بنابراین وظیفه خود می‌دانیم ارتباط بیشتری با ائمه جماعات داشته باشیم. 

امام جمعه موقت تهران افزود: مساجد بهترین پایگاه برای حل مشکلات مردم هستند به همین دلیل من از ابتدای فعالیتم در نماز جمعه تهران علاقمند به حضور در مساجد و دیدار با ائمه جماعات در این زمینه بودم.

وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم حضور روحانیون در نهادهای حوزوی مانند جامعه روحانیت مبارز بیشتر شود تا با همکاری یکدیگر مشکلات این قشر و عموم مردم حل شود.

ابوترابی فرد در ادامه اعتیاد را مشکل جهانی دانست و بیان کرد: افزایش تولید مواد مخدر در کشور همسایه ما از زمان حضور بیگانگان، برای کشور ما نیز مشکل زا بوده است؛ با وجود این، به دلیل عزم جدی نظام برای مقابله گسترده با اعتیاد، کشور ما جزو پیشگامان مبارزه با مصرف و قاچاق مواد مخدر در سطح جهان است.
 
وی گفت: اگر اوقاف در کشور احیا شود بسیاری از مشکلات اقتصادی مساجد حل می شود.
 
در ادامه این نشست امام جمعه موقت تهران دیدگاه برخی از ائمه جماعات مساجد در حوزه های مختلف از جمله مشکلات مبتلابه این خانه های خدا را شنید و نظر خود درباره آنها را مطرح کرد. 

همچنین در این مراسم؛ حجت الاسلام والمسلمین «بهرام ارجمندی»، امام جماعت مسجد حضرت علی اکبر (ع) ضمن خیر مقدم به ائمه جماعات مساجد، از عزم جدی مرکز رسیدگی به امور مساجد برای اجرای گسترده برنامه های تبیینی و تحلیلی به مناسبت دهه ولایت و امامت خبر داد.

 

این گزارش می افزاید: تعدادی از ائمه جماعات مساجد از جمله حجج اسلام والمسلمین یونس ستاری، سید علی نبوی، محمد باقر شریعت پناه، اسماعیل باقرزاده و عبدالحسین بحری خراسانی، به بیان دیدگاه های خود درباره چگونگی همراه کردن عموم مردم در اجرای برنامه ها و جشن های دهه ولایت و امامت و آشنا کردن بیشتر مردم با معارف غدیر پرداختند.

 

در ادامه بیان شد که برنامه ریزی مرکز رسیدگی به امور مساجد و نواحی ۱۸ گانه آن تبیین تمام محورهای بیانیه گام دوم انقلاب به ویژه مباحث مربوط به موضوعات اخلاق، نماز و معنویت در بستر مساجد و با استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان با انگیزه مسجدی است.

 

به گزارش شبستان، در پایان این نشست مقرر شد شورای محلات ویژه ائمه جماعات مساجد تمام تلاش خود را برای اجرای برنامه های آموزنده و جذاب در کلیه مساجد شهر تهران و در تمام روزهای دهه ولایت و امامت به کار گیرد.