» اخبار » دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

مسجدجامع غدیر‌خم در ربیع‌الاول

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۳۲

همزمان با ماه ربیع‌الاول مسجد جامع غدیر خم با ویژه‌برنامه‌های سخنرانی و مولودی‌خوانی میزبان محبان آل‌الله(ع) می‌شود.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از شبستان؛ همزمان با ماه ربیع الاول ویژه برنامه سخنرانی، مداحی و کرسی تلاوت در مسجد جامع غدیر خم برگزار می شود.
 
 
بنابراین گزارش، سخنرانی عبدالله گنجی، ۱۲ آبان بعد از نماز مغرب و عشا، سخنرانی حجت الاسلام میرباقری، از ۱۳  آبان به مدت سه شب، و نیز سخنرانی دکتر معصوم نیا با موضوع طب سنتی و اسلامی روز ۱۱ آبان در این مسجد برگزار می شود.
 
 
همچنین به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت مهدی(عج) ۱۵ آبان ماه مراسم سخنرانی با حضور حجت الاسلام تقوی و با  مداحی سیدیاسر موسوی در این مسجد برگزار می شود.
 
 
بنا بر این گزارش، مسجد جامع غدیرخم که تا سال ٨٣ به نام مسجد جامع ضرابخانه نامیده می شد در محله ضرابخانه واقع است. این مسجد در سال ١٣٥٠ با زیربنای ۵۰۰ مترمربع ساخته شد و در اوایل سال ١٣٥٧ با تلاش های آیت الله سید جلال مجد هاشمی؛ امام جماعت این مسجد و همت نمازگزاران و افراد خیّر محله با زیربنای بیش از دو هزار مترمربع به طور کلی تجدید بنا شد، که آن شامل شبستان بزرگ و دو طبقه ساختمان و زیرزمین جهت استقرار کتابخانه، کلاس های قرآن، امور فرهنگی و دفتر است.
 
 
در سال ١٣٨٠ برای افزایش فضای شبستان مسجد و گسترش فعالیت های فرهنگی این مسجد در چند فاز تجدید بنا شد و طی نقشه ای جامع، کتابخانه با دو سالن قرائت برادران و خواهران، سالن کنفرانس، سالن ویژه مراسم، شبستان مردانه وسیع تر، شبستان زنانه در طبقه دوم، صندوق قرض‌الحسنه، کلاس های آموزشی برای واحد قرآن و عترت، اتاق هایی برای بسیج برادران و خواهران، دفتر مسجد، دفتر امام جماعت، محل سکونت خادم و… پیش بینی شد.
 
 
یادآور می شود، مسجد جامع غدیر خم در خیابان پاسداران، خیابان شهید کشوری، خیابان مسجد واقع شده است.