سه شنبه / ۲۰ مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۵
سرویس : دامنه اصلی
کد خبر : ۳۶۶۷۸
گزارشگر : ۶۹۲
فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت:

مسجد محوری حرکتی موثر در تحقق تمدن اسلامی

فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: قرارگاه‌های محله‌ای مسجد محور حرکتی مؤثر در تحقق دولت و تمدن اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ سرهنگ پاسدار محمدحسین تقی پور در نشست قرارگاه فرهنگی اجتماعی پیامبر اکرم (ص) شهر کلاته رودبار اظهار داشت: شناخت ماهیت و اهداف قرارگاه پیامبر اکرم (ص) نخستین گام در راستای تحقق اهداف این قرارگاه است.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) مساجد را سنگر نامید و بر حفظ و تقویت این سنگرها تأکید فرمود، افزود: تشکیل قرارگاه‌های محله‌ای مسجد محور با هدف تحقق این فرمایش حضرت امام و بازگرداندن نقش محوری مساجد به‌عنوان حرکتی مؤثر در تحقق دولت اسلامی صورت می‌گیرد، باید از همه ظرفیت‌های مردمی در محلات با محوریت مساجد در راه خدمت به مردم استفاده کنیم.

مساجد ما باید در تراز اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی باشد

وی با یادآوری این مهم که جنگ تحمیلی هشت‌ساله را خود مردم و بسیج مردمی پیش بردند و تمام معادلات ارتش‌های جهان را برهم زدند و با رشادت و دفاعی مقدس یک وجب از خاک میهن را به دشمن ندادند، خاطرنشان کرد: مساجد ما باید مساجدی در تراز اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی باشد، ما در مسیر تحقق تمدن اسلامی به دنبال شکل‌گیری مساجد تمدن ساز هستیم.

تقی پور با اشاره به اینکه ائمه جماعت نقش محوری در قرارگاه‌های محله‌ای مسجد محور دارند، اضافه کرد: ائمه جماعت مساجد باید با حمایت‌های مادی و معنوی مردم و خیران، امام مسجد و محله خود و مستقل باشند، این امام جماعت می‌تواند خدمت آفرین و جریان ساز باشد.

این مراسم با حضور ائمه جمعه شهرستان دامغان و شهر کلاته رودبار، مدیران ادارات اوقاف و تبلیغات اسلامی شهرستان، مدیر بسیج مساجد و محلات سپاه ناحیه و فرمانده حوزه مقاومت‌ صاحب‌الزمان (عج)، شهردار و اعضای شورای اسلامی کلاته رودبار و فعالان قرارگاه پیامبر اکرم (ص) این شهر در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) شهر کلاته رودبار برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید