با حضور امناء ناحیه عبدالعظیم و صدر

اولین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

(جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷) ۰۹:۰۵

اولین مرحله از دوره آموزشی«امین»، با حضور امناءِ مساجد نواحی حضرت عبدالعظیم(ع) و امام موسی صدر برگزار شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، اولین مرحله از دوره آموزشی«امین»، با حضور امناءِ مساجد نواحی حضرت عبدالعظیم(ع) و امام موسی صدر، صبح روز پنجشنبه پانزدهم آذرماه در دانشگاه قرآن و حدیث شهر ری برگزار شد.

در افتتاحیه این دوره، حجت الاسلام نوری معاون جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد به سخنرانی پرداخت.

وی همچنین در کلاس عمومی شرح وظایف هیئت امنای مساجد گفت: مساجد «بیوت‌الله» هستد و امناءِ و سایر ارکان به عنوان خادمان مساجد، میزبان «ضیوف‌الله» هستند. وظیفه هیئت امناءِ مساجد، پذیرایی از میهمانان و زائران الله در کنار سایر ارکان مسجد است.

در ادامه این دوره، کلاس آموزشی «اجرایی و حقوقی» با ارائه حجت الاسلام سعیدیان معاون حقوقی مرکز رسیدگی به امور مساجد و کلاس آموزشی آشنایی با مبانی و قوانین «ساختمانی، عمرانی و فنی» با ارائه مهندس فتحی زاده مدیر دفتر فنی و مهندسی این مرکز برگزار شد. 

همچنین کلاس آموزشی «مدیریت فرهنگی» با ارائه حجت الاسلام مجتبی صداقت معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد و حجت الاسلام خداداده امام جماعت مسجد صنیع الدیوان در دو کلاس مجزا برگزار شد. 

 گفتنی است امنای شرکت کننده در این دوره بنا بر مسئولیتی که در مساجد خود برعهده دارند به سه گروه مسئولان عمرانی، مسئولان فرهنگی و مسئولان اجرایی تقسیم شده و در کلاس های جداگانه آموزش داده شدند.

اولین مرحله از دوره آموزشی«امین» برگزار شد

دوره آموزشی تخصصی «امین» ویژه امناءِ مساجد استان تهران در یازده مرحله در روزهای پنجشنبه، از پانزدهم آذر در دانشگاه قرآن و حدیث در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود.

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید