سرویس فرهنگی و هنری
با حضور امناء ناحیه شهید مطهری

چهارمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

(جمعه ۷ دی ۱۳۹۷) ۲۰:۳۵

چهارمین مرحله از دوره آموزشی«امین»، با حضور امناءِ مساجد ناحیه شهید مطهری مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد.

 به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، چهارمین مرحله از دوره آموزشی«امین»، با حضور امناءِ مساجد ناحیه شهید مطهری مرکز رسیدگی به امور مساجد, صبح روز پنجشنبه ششم دیماه در دانشگاه قرآن و حدیث شهر ری برگزار شد.

در افتتاحیه این دوره، حجت الاسلام پرویزی مدیر آموزش معاونت جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد به سخنرانی پرداخت.

وی همچنین در کلاس عمومی شرح وظایف هیئت امنای مساجد گفت: یکی از ارکان مهم مسجد هیئت امنا هستند و نشاط و فعالیت این رکن باعث ارتقاء سطح همکاری در مسجد می‌شود.

وی افزود: یکی از مسئولیت‌های معنوی امنا در مسجد حفظ آرامش محیط مسجد و احترام به خادم است. هیئات امنا نباید اجازه دهند تا افراد دیگر خادم مسجد را امر و نهی کنند. باید با برنامه ریزی و احترام، برای خادم وظیفه تعیین کنند.

در ادامه این دوره کلاس آموزشی «اجرایی و حقوقی» با ارائه حجت الاسلام سعیدیان معاون حقوقی مرکز رسیدگی به امور مساجد و کلاس آموزشی آشنایی با مبانی و قوانین «ساختمانی، عمرانی و فنی» با ارائه مهندس فتحی زاده مدیر دفتر فنی و مهندسی این مرکز برگزار شد. 

چهارمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد   

همچنین کلاس آموزشی «مدیریت فرهنگی» با ارائه حجت الاسلام مجتبی صداقت معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد و حجت الاسلام خداداده امام جماعت مسجد صنیع الدیوان در دو کلاس مجزا برگزار شد. 

 گفتنی است امنای شرکت کننده در این دوره بنا بر مسئولیتی که در مساجد خود برعهده دارند به سه گروه مسئولان عمرانی، مسئولان فرهنگی و مسئولان اجرایی تقسیم شده و در کلاس های جداگانه آموزش داده شدند.

دوره آموزشی تخصصی «امین» ویژه امناءِ مساجد استان تهران در یازده مرحله در روزهای پنجشنبه، از پانزدهم آذر در دانشگاه قرآن و حدیث در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود.

            بیشتر بخوانید؛

            دوره آموزشی تخصصی «امین» ویژه امنای مساجد استان تهران برگزار می‌شود

            اولین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

            دومین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

            سومین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید