سرویس فرهنگی و هنری
معاون فرهنگی امور مساجد اعلام کرد

ویژه‌برنامه‌های امور مساجد در دهه ولایت

(دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۲۳

حجت‌الاسلام ذاکر با اعلام سه ویژه‌برنامه مرکز رسیدگی به امور مساجد برای دهه امامت و ولایت، گفت: نواحی‌ای که ائمه جماعات آن علاقه‌مند به دریافت آموزش در حوزه‌های تخصصی تبلیغ مانند غدیر و انتظار هستند، از جانب مرکز حمایت می‌‌شوند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد؛ حجت الاسلام والمسلمین «حجت الله ذاکر» در گفت و گو با شبستان با بیان اینکه مرکز رسیدگی به امور مساجد سه ویژه برنامه مهم را برای دهه امامت و ولایت تدارک دیده است، اظهار کرد: اولین برنامه ما برگزاری مسابقه بزرگ عید غدیر است که برای نمازگزاران مساجد در نظر گرفته شده، کتابی برای این مسابقه در حال تدوین است که نسخه PDF آن در سایت جدید مرکز رسیدگی به امور مساجد بارگزاری می شود. 110 جایزه به برگزیدگان این مسابقه اهدا می شود.
 
 
معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد ادامه داد: برنامه دیگر ما برای ایام دهه ولایت و امامت، اعزام 30 مبلغ به مساجد شهر تهران است. در مناسبت های بعدی این برنامه شامل مساجد شهرستان های استان تهران نیز می شود.
 
 
وی اضافه کرد: ائمه جماعاتی که علاقه مند هستند روایتگر غدیر شوند و توانایی کار با نرم افزارهای چند رسانه ای را دارند، می توانند در دوره های آموزشی مرکز رسیدگی به امور مساجد در این باره شرکت کنند. این برنامه حاصل همکاری مشترک این مرکز با موسسه امامت است.
 
 
ذاکر یادآور شد: ائمه جماعاتی که در این طرح شرکت می کنند، روایات مرتبط با فضایل و مناقب امیرالمومنین علی (ع) را طی پنج شب در ایام دهه ولایت و امامت و با استفاده از ظرفیت های چند رسانه ای در مساجد تبیین می کنند.
 
 
وی افزود: مرکز رسیدگی به امور مساجد از نواحی ای که ائمه جماعت علاقه مند به دریافت آموزش در حوزه های تخصصی تبلیغ دین مانند غدیر و انتظار را دارد، حمایت می کند.
 
 
معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در پایان خاطرنشان کرد: این مرکز تعامل مطلوبی با مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران به منظور اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و علمی و برگزاری مسابقات مختلف در ایام دهه ولایت و امامت در مساجد دارد.
 
پایان پیام/
شبستان

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید