سرویس اجتماعی
به منظور تجلیل از ائمه جماعات فاخر مساجد تهران

برگزاری نشست ستارگان محراب

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۳۰

سی و دومین نشست ستارگان محراب به منظور بزرگداشت مقام حجت الاسلام والمسلمین حسینی زابلی امام جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) فردوسیه از توابع شهریار ، برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد؛ سی و دومین نشست ستارگان محراب، به منظور تجلیل از مقام حجت الاسلام والمسلمین حسینی زابلی، امام جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) فردوسیه در شهرستان شهریار برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش این نشست 20 آبان ماه با سخنرانی حجت الاسلام سالمی، امام جمعه شهریار، بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد صاحب الزمان(عج) برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی زابلی قریب به 25 سال امامت جماعت این مسجد را برعهده دارد. . 

 

ایشان در سال1333 درشهر کرج در یک خانواده مذهبی و مومن دیده به جهان گشود. پدر وی مرحوم آیت الله سیدرضا حسینی زابلی از بستگان حضرت آیت الله العظمی سیستانی ( دامت توفیقاته) است که بعد از انقلاب اولین امام جمعه کرج بوده و بعد از حدود 5 الی 6 هفته اقامه نمازجمعه، در جمع علما ومردم شهر کرج جناب حجت الاسلام والمسلمین شریفی را برای تصدی منصب امامت جمعه پیشنهاد می کند.

 

وی در ایام نوجوانی جهت تحصیل دروس حوزوی به همراه پدر و برادرانش به نجف اشرف مشرف شده و در مدرسه علمیه جامعه النجف که دربین کوفه ونجف قراردارد مشغول می شود.

 

درسال1354 هجری شمسی به ایران مراجعت وبه پیشنهاد پدر بزرگوارش به بروجرد رفته و در آنجا از محضر آشیخ علی محمد بروجردی نجفی از مراجع تقلید آن زمان بهره می گیرد و 2 سال و اندی در آنجا هم تلمذ کرده و هم امامت یک مسجد را عهده دار می گیرد.

 

بعداز انقلاب اسلامی ایران به کرج مراجعت و ازسال 1363 به شهر قرچک ورامین در استان تهران رفته و در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) به امامت پرداخته و تا سال 1370 در آنجا به تبیین احکام الهی  مشغول می شود. بعد از آن به شهرستان شهریار برگشته و در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر فردوسیه امامت می کند.

 

ازاساتید وی می توان به: آیت الله کلانتر مدیر جامعه النجف ، آیت الله سیدرضا حسینی زابلی(مرحوم پدرشان) ، برادران ایشان ، آشیخ  علی محمد بروجردی نجفی ، مرحوم آیت الله خاتمی بروجردی اشاره کرد.

 

ازخدمات حجت الاسلام زابلی در ایام هشت سال دفاع مقدس می توان به اعزام رزمنده و جوانان به جبهه های حق علیه باطل از مسجد حضرت ابوالفضل(ع) قرچک ورامین و نیروی دریایی اشاره کرد.

 

وی در زمان مبارزاتش با رژیم ستمشاهی، بخاطر سر دادن شعارهای انقلابی در پلدختر دستگیر شده و یک شب را در بازداشت به سر برده و از آنجا به مقر فرماندهی کل ساواک در خرم آباد منتقل و بلافاصله به کرمانشاه تبعید می شود، ولی بعد از چند روز آزاد می گردد .

 

یادآور می شود ایشان در زمان مبارزات با نامهای مستعاری همچون: رضوی ، حسینی ، نجفی  فعالیت می‌کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی زابلی در حال حاضر امام جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) فردوسیه و از ائمه جماعات فعال این شهر محسوب می شود.

 

گفتنی است، در طول سال های گذشته مراسم های بزرگداشت آیت الله برهان و شیخ محمد حسین زاهد، آیت الله مهدوی کنی، آیت الله خوانساری، آیت الله خوشوقت، آیت الله شیخ مرتضی زاهد، آیت الله شاه آبادی، آیت الله انواری، ایروانی از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

 

لازم به ذکر است مسجد صاحب الزمان(عج) در شهریار، فردوسیه ، خیابان طالقانی، خیابان منصوریان واقع شده است.

 

ستارگان محراب

مسجد صاحب الزمان (عج) در طول امامت این عالم مبارز هرساله مراسم اعتکاف را به صورت رایگان برگزار می کند

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید