سرویس ایده‌های برتر
ایده مسجدی

رحمت واسعه

(سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸) ۱۵:۱۵

حجت‌الاسلام پناهیان: "امیدوارم کسانی که اهل محبت و زیارت امام حسین(ع) و اهل ادب نسبت به اهل‌بیت(ع) هستند، این کتاب را بخوانند. امیدوارم در اربعین، صوتِ این کتاب، آویزۀ گوش پیاده‌روی‌ کنندگان در این مسیر باشد".

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد؛ زائر حسین شده‌ای و قدم زنان در مسیر عشق افتاده‌ای. تا منزلگه مقصود 1452 عمود را باید بشمری و ذکر گویان مراحل را یک به یک بروی. حتما برای طول مسیر، برنامه‌ای داری، نجوایی با امام، تلاوت قرآن، دعا و شاید هم مطالعه یک کتاب. باشگاه ایده‌پردازان مسجدی بنا به توصیه گرانقدر حجت‌الاسلام پناهیان برای زائرین اربعین، هدیه‌ای درنظر گرفته است، هدیه‌ای که زائران می‌توانند تا رسیدن به مقصود با آن همسفر باشند. کتاب "رحمه واسعه" یادگاری از آیت‌الله بهجت:

 

شناسنامه کتاب

عنوان: رحمت واسعه

مولف: مرحوم آیت‌الله بهجت

ناشر: مرکز تنظیم و نشر آثار آیت‌الله بهجت(رحمه الله)

سال چاپ: 1394 شمسی

حجت‌الاسلام پناهیان: "امیدوارم کسانی که اهل محبت و زیارت امام حسین(ع) و اهل ادب نسبت به اهل‌بیت(ع) هستند، این کتاب را بخوانند. امیدوارم در اربعین، صوتِ این کتاب، آویزۀ گوش پیاده‌روی‌ کنندگان در این مسیر باشد".

 

معرفی

کتاب رحمت واسعه اثری از مرحوم آیت‌الله بهجت است که در بیان فضایل و برکات عزاداری بر حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام نوشته شده است. عشق و ارادت آن مرحوم به حضرت سیدالشهداء(ع) امری بارز و مشهود بود که در تمامی جلسات و مناسبت‌ها به چشم می‌خورد.
مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره با در نظر گرفتن اهمیت ویژه این موضوع، بر آن شد که کتابی با محوریت موضوع حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام و واقعه عظیم عاشورا، برگرفته از گفتار و سیره آن عالم عارف منتشر سازد. پس از تلاش فروان، با پشت‌سرگذاشتن مراحل گوناگون، اثر فوق با عنوان «رحمت واسعه» به مرحله نشر رسید.

 

این کتاب در سه بخش تنظیم شده است:

١.روایتی کوتاه از سیره و روش آن عالم ربانی: در این بخش به شرحی گذرا از دلدادگی و سرسپردگی آن عالم عارف به ساحت مقدس معصومین و اباعبدالله‌الحسین علیهم‌السلام پرداخته شده است.

٢.گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره: این بخش که قسمت عمده کتاب را تشکیل می‌دهد در ٩ فصل گردآوری شده است.

3.پرسش‌ها و پاسخ‌ها: در این بخش، گزیده‌ای از پرسش‌ها و پاسخ‌هایی از حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره، جمع‌آوری شده است.

 

برشی از کتاب

آن‌هایی که بکای مردم را نعوذ بالله امر غلطی می‌دانند، چه می‌گویند؟! این «بکاء من خشیه الله» عمل انبیاء است. چه می‌گویند؟! مسئله بکاء بر سیدالشهدا المظلومین(ع)، این هم مثل بکاء از خشیه‌الله است. این هم همان اجر را دارد. قطره‌اش چقدر فضلیت و اجر دارد. بعضی می‌گویند: گریه چه فایده‌ای دارد؟ فایده‌اش این است که اتصال روحی با خود سیدالشهدا(ع) و با حضرت رسول(ص) و با خدا در ترقی است؛ با همین بکاها. فردای قیامت که هیچ چیز از انسان نمی‌خرند، اشک بر سیدالشهدا(ع) را مثل دانه درّی برایش نقد می‌کنند.

 

خرید کتاب

برای تهیه کتاب می‌توانید به وبگاه مرکز تنظیم و نشر آثار آیت الله بهجت مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 37833371-025 تماس حاصل فرمایید.

 

 

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید