سرویس ایده‌های برتر
ایده مسجدی

اطعام غدیر را زیباتر کنیم

(دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۱۰

یک پیشنهاد مناسب ترویج عمومی فرهنگ اطعام غدیر، طراحی و تولید ظرف ویژه اطعام غدیر است که مزین به شعارهای غدیری باشد تا بتوان با آن فرهنگ اطعام غدیر را نهادینه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد؛ مسجد ایده؛ دست‌هایی با دارچین نوشتند محمد، علی، فاطمه، حسن، حسین، روی شله زردهایی که در ظرف‌های سفالی ریخته شده بود و ساعتی بعد گردش سینی‌ها را می‌دیدی که بر بازوی جوانان مسجد منزل به منزل مائده نور می‌رد. ظرف‌هایی پر از عطر ولایت، آمیخته با طعم کرامت که در آستانه در تحویل می‌شد.

آری غدیر در راه است و باز هم جشن های شور و شادمانی که در کوچه‌ها طنین افکنده و طاق نصرت می‌زند. نوبرانه غدیر را به شکران اتمام نعمت الهی در ظرف‌های شادمانی بریز و به برادران ایمانی‌ات هدیه کن:

ایده:

 مشروح ایده

یکی از سنت‌های غدیر، اطعام غدیر است که بسیار بدان سفارش شده و ائمه معصوم و بزرگان بدان توجه ویژه نشان داده اند. چنانچه امام رضا(ع) می‌فرمایند کسی که مؤمنی را روز غدیراطعام دهد، مثل کسی است که همه پیامبران و صدیقان را اطعام داده باشد.

یک پیشنهاد مناسب ترویج عمومی فرهنگ اطعام غدیر، طراحی و تولید ظرف ویژه اطعام غدیر است که مزین به شعارهای غدیری باشد تا بتوان با آن فرهنگ اطعام غدیر را نهادینه کرد.

شعارهای پیشنهادی

غدیر امسال به دیدار یکدیگر برویم.

غدیر امسال به یکدیگر لبخند هدیه دهیم.

و...

بایدها و نبایدها

ظرف‌ها از طراحی مناسب و واحد برخوردار باشند.

ظرف‌ها سنتی و لعاب‌دار باشد تا با احیای سنت‌ها همخوانی داشته باشد.

زینت‌ها و مستحبات

منقوش کردن  ظرف‌ها به نام ائمه معصوم بویژه امام علی(ع) جهت تبرک

دستاوردهای ایده

ترویج عمومی سنت اطعام غدیر

یکسان‌سازی و ترویج الگوی مناسب در نوع اطعام

پشتوانه نظری

امام صادق(ع):

غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر، ثواب و اجر اطعام یک میلیون پیامبر صدیق، شهید و صالح در حرم خداوند را دارد. بحارالانوار، جلد 95، ص303

 

 

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید