سرویس دین و اندیشه
در مساجد تهران

کرسی‌ نفحات القرآن با یاد شهید سلیمانی

(شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۰۸

کرسی‌های نفحات‌القرآن با محوریت هدیه آیات تلاوت شده به روح مطهر شهید سپهبد «قاسم سلیمانی»، در مساجد تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد، به مناسبت شهادت سردار سلیمانی کرسی های تلاوت قرآن کریم هدیه به روح این سردار آسمانی در مساجد تهران به شرح زیر برگزار می شود.

 

بر اساس گزارش شبستان؛‌ کرسی ۴۰۴ نفحات القرآن با تلاوت سیدمصطفی حسینی قاری بین المللی کشورمان یکشنبه ۲۲ دی ماه در مسجد الغدیر واقع درتهرانسر، بلوار دریا برگزار خواهد شد. در ادامه کرسی ۴۰۵ نفحات دوشنبه ۲۳ دی ماه پس از نماز مغرب و عشا در مسجد امام حسن عسگری(ع) واقع در ابوذر به سمت سه راه فلاح با تلاوت سیدمحمد کرمانی قاری بین‌المللی کشورمان برگزارمی‌شود.

 

کرسی ۴۰۶ نفحات القرآن سه شنبه ۲۴ دی ماه پس از نماز مغرب و عشا در مسجد سیدالشهداء(ع) واقع در خیابان رسالت، خیابان کرمان، کوچه شادکی با تلاوت قاری بین‌المللی حمیدرضا احمدی‌وفا برگزار می گردد.

 

کرسی تلاوت ۴۰۷ نفحات القرآن، چهارشنبه ۲۵ دی ماه پس از نماز عصر در مدرسه ثامن‌الائمه(ع) واقع در خیابان مجاهدین اسلام، کوچه خزئل با تلاوت حاج محمود نوروزی حافظ بین المللی قرآن‌کریم برگزار می شود.

 

همچنین کرسی تلاوت ۴۰۸ نفحات، چهارشنبه ۲۵ دی، پس از نماز عشا در مسجد المهدی(عج) واقع در میدان آزادی، خیابان محمدخانی با تلاوت حاج علی قاسم آبادی قاری ممتاز کشورمان برگزار خواهد شد. کرسی ۴۰۹ نفحات یادبود حاج قاسم سلیمانی، روزپنجشنبه ۲۶ دی ماه پس از نماز عشا با تلاوت حاج محمدهادی صلحجو در مسجد الزهرا(س) واقع در بلوار استاد معین، بین خیابان‌طوس و دامپزشکی برگزار خواهد شد.

 

در این کرسی ها که کاملا به صورت مردمی برگزار می شود، برگه های تدبر و تفسیر آیات میان مستمعین توزیع می شود. همچنین به کودکان و نوجوانان حاضر در کرسی فقط به خاطر حضور در مسجد جوایزی اهدا می شود.همچنین طرح حفظ موضوعی، ویژه جوانان و نوجوانان مساجد برگزار میگردد. بدین صورت که دفترچه های حفظ موضوعی بین داوطلبان توزیع می شود و سپس بصورت هفتگی از میزان پیشرفتشان سوال میشود. سپس در پایان هرفصل به نفرات برتر کمک هزینه سفر مشهد مقدس و جوایز نفیس دیگر تقدیم می شود.

 

همچنین پخش زنده کرسی‌ها از‌ طریق نرم افزارهای اینستاگرام در صفحه nafahat.video@ و برنامه لحظه نگار است که قرآن دوستان می‌توانند با مراجعه به این دو برنامه به صورت زنده از نفحات و نغمات آیات الهی بهره مند شوند.

 

پایان پیام/

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید