سرویس ایده‌های برتر
ایده مسجدی

برگ‌هایی از دفتر انقلاب

(سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۳۵

طبق منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) روز به روز تاریخ انقلاب ما عبرت است. از این رو شایسته است تاریخ زیبا و جذاب انقلاب اسلامی را قدم به قدم و همراه با رویدادها و حوادث آن بخوانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد،  دفتر انقلاب به ما می‌گوید تاریخ بلند انسان‌ها همیشه متعلق به گذشته‌ها نیست. آنجا که اراده‌های بزرگ دست در دست هم تاریخ را رقم می‌زنند و تاریخ را نه بر مرکب زمان، بلکه با امید به آینده پیش می‌برند، تاریخ روایتی خواندنی می‌شود و می‌تواند درس‌های نو به نو و متفاوتی برای انسان‌ داشته باشد. انقلاب اسلامی هم فجری تازه در تاریخ بشری بود که برگ برگش حکایت‌های تلخ و شیرین برای ما داشت و حرف تازه‌ای را در دفتر تاریخ حک نمود:

ایده: وقایع‌نگاری حوادث انقلاب اسلامی از مسجد تا خیابان و محله با استفاده از برپایی نمایشگاه بوسیله روزنامه‌های دوران انقلاب به صورت روزشمار و با محوریت رویدادهای مهم انقلاب

مشروح ایده

طبق منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) روز به روز تاریخ انقلاب ما عبرت است. از این رو شایسته است تاریخ زیبا و جذاب انقلاب اسلامی را قدم به قدم و همراه با رویدادها و حوادث آن بخوانیم.

برای نیل به این مقصود پیشنهاد می‌شود از روزنامه‌های دوران انقلاب استفاده کنیم تا بتوانیم به صورت روزشمار و مستند روایتگر انقلاب باشیم. برگزاری یک نمایشگاه تصویری در محوطه مسجد یا قسمتی از شبستان مسجد می‌تواند قالبی مناسب برای اجرای این ایده باشد.

بایدها و نبایدها

تهیه یک نسخه از روزنامه‌های دوران انقلاب

تبیین و روایت‌گری تاریخ انقلاب توسط امام جماعت جهت معرفی کامل حوادث انقلاب

زینت‌ها و مستحبات

نصب تصاویر فعالیت‌های انقلابی مسجد در دوران انقلاب در کنار نمایش تصاویر اصلی جهت معرفی هرچه بهتر تاریخ مسجد

دستاوردهای ایده

معرفی تاریخ انقلاب اسلامی، آرمان‌ها و ارزش‌های والای آن به نسل جوان امروز

حفظ تاریخ پرافتخار و عبرت‌‌آموز انقلاب اسلامی با استفاده از قالب جذاب روزنامه و نمایشگاه

پشتوانه نظری

مقام معظم رهبری(حفظه‌الله)

" واقعاً روزبه‌روزِ تاریخ انقلاب ما عبرت است؛ روزبه‌روزِ این سال‌های پرتحرک و پرتلاش که انقلاب اسلامی در ایران شروع شد، می‌تواند به صورت یک نشانه‌ای، یک تابلوئی، در مقابل چشم ملت‌ها قرار بگیرد و مایه‌ی عبرت باشد".

بیانات در دیدار دیدار مسئولان نظام و میهمانان خارجی شرکت‌کننده در بیست و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی، 21/ 11/ 90

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید