چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۷
سرویس : مرکز رسیدگی به امور مساجد
کد خبر : ۳۵۵۶۶
گزارشگر : ۶۲۰

بیانیه‌ محکومیت کشتار مسلمانان هند

مرکز رسیدگی به امور مساجد در محکومیت کشتار مسلمانان مظلوم هند بیانیه صادر نمود...

 

مرکز رسیدگی به امور مساجد در محکومیت کشتار مسلمانان مظلوم هند بیانیه‌ای به شرح زیر صادر نمود :

 

بسم الله‌الرّحمن‌الرّحیم

در روزهای اخیر درگیری‌های فرقه‌ای و اعتراضات به قوانین دولت حاکم کشور هند و خارج شدن اعتراضات از مسیر اصلی خود، که به کشته‌شدن جمعی از مسلمانان مظلوم هند، تخریب مساجد و منازل مسلملنان منجرگردیده است، نگرانی های فراوانی را برای تمامی آزادگان جهان ایجاد نموده  است.

هندوستان کشوری است که در آن صاحبان دیدگاه های مختلف مذهبی و فرق مختلف، سالها در کنار هم، بدون درگیری زندگی کرده اند و زیبنده‌ی این کشور نیست امروز با توطئه‌ی استکبار جهانی، تبدیل به محلّ نزاع خونین و درگیری های فرقه‌ای شود.

مرکز رسیدگی به امور مساجد به نمایندگی از ائمّه‌ی‌جماعات و مسجدی‌های سراسر کشور،  ضمن محکومیت این اقدامات خشن و وحشیانه علیه مسلمانان مظلوم هند، از مسئولین ارشد دولت و دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهد با ملاحظه‌ی تمام مناسبات اخلاقی و سیاسی پیگیر حوادث هند بوده و برای تحقّق امنیت، آرامش و عافیت مسلمانان هند تلاش کنند.

 با توجّه به اینکه سیاست تبعیض‌آمیزِ سلب تابعیت از مسلمانان هند موجب خشم مسلمانان هند و سایر کشورها شده است، از مقامات مسئول کشور هند می خواهیم که بر اساس عدالت، احترام به  قوانین بین‌الملل و قوانین شهروندی، حقوق همه‌ی شهروندان هندی را مراعات نموده و از کشتار مسلمانان، تخریب مساجد و منازل مسلمانان ممانعت کند.

همچنین ازسازمان کنفرانس اسلامی مطالبه نموده، نسبت به وظیفه‌ی اسلامی و انسانی خود در دفاع از حقّ مسلّم مسلمانان هند اقدام نموده، از تمام ظرفیت ها و فرصت ها برای  پایان دادن به درگیری ها و تحقّق ثبات در کشور هند استفاده کند.

                                                                                                                                     والسّلام‌علی‌عبادالله‌الصّالحین

                                                                                                                                      مرکزرسیدگی‌به‌امورمساجد

 

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید