سرویس مسجد سیدالشهداء (ع)
گزارش مسجدی

مسجدی‌های تهران لباس و ماسک برای پزشکان و پرستاران می‌دوزند

(شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۱۷

حجت‌الاسلام قدیریان از تشکیل قرارگاه مدافعان سلامت در ۱۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد تهران خبر داد و گفت: این قرارگاه‌ها در زمینه مشاوره‌های پیشگیری از شیوع کرونا و دوخت و دوز ماسک و ضدعفونی معابر و محلات فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه اطّلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد، به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام غلامعلی قدیریان از تشکیل قرارگاه مدافعان سلامت با عضویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران خبرداد و اظهار کرد: این فراخوان میان ۵۰۰ کانون فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه شهر تهران اعلام شده بود که ۱۰۰ کانون فرهنگی هنری برای تشکیل این قرارگاه اعلام آمادگی کردند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران بیان کرد: قرارگاه مدافعان سلامت در محورهای آموزش‌های مجازی و غیرحضوری در زمینه پیشگیری از کرونا میان اهالی پایتخت فعالیتشان را انجام می‌دهند.

قدیریان همچنین ضدعفونی معابر عمومی محله‌های شهر تهران، توزیع اقلام بهداشتی و بروشور پیرامون مقابله با این ویروس در میان مردم را از دیگر خدمات قرارگاه‌های مدافعان سلامت دانست و گفت: مشاوره‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به مردم  از دیگر محورهای فعالیت‌های آنهاست.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران به تهیه و تولید البسه و ماسک در این قرارگاه‌ها اشاره و تصریح کرد: البسه‌های مورد نظر که توسط فعالین کانون فرهنگی هنری دوخت و دوز می‌شود، به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ارسال می شود، تا در بیمارستان‌ها و در میان پزشکان و پرستاران توزیع شود.

وی این اقدام جهادی را لبیک به اوامر مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه جهادی با ویروس منحوس کرونا و در راستای ادای تکلیف اجتماعی و انسانی در همیاری و کمک به شهروندان برشمرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید