» اخبار » دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر
به همت دفتر مطالعات، پژوهش ها و ارتباطات حوزوی

کتاب «رنج شیرین» منتشر شد

(یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۳۰

کتاب «رنج شیرین» با محوریت تبیین عالمانه بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت مساجد، منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد؛ کتاب «رنج شیرین» به قلم روح الله عباسی با محوریت تبیین عالمانه بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت مساجد، منتشر شد.

 

این کتاب به همت دفتر مطالعات پژوهش ها و ارتباطات حوزوی مرکز رسیدگی به امور مساجد در سه هزار نسخه به تاریخ اول اسفند ۹۸ به رشته تحریر درآمده است.

 

«رنج شیرین» با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده (QR Code) در ۱۴ درس نوشته شده است.

 

این کتاب که درسنامه‌ی تبیین عالمانه بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت مساجد است؛ در درس اول خود به آشنایی با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پرداخته است و اهمیت بیانیه را از لحاظ جایگاه صادر کننده بیانیه، صدور در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، مخاطب و محتوا بررسی نموده است.
 
نویسنده در درس اول، دوم، سوم و چهارم، گام اول انقلاب اسلامی و آنچه بودیم را به رشته تحریر درآورده است، همچنین ویژگی های ممتاز انقلاب اسلامی را برشمرده و سرگذشت ۴۰ ساله آن را بیان و تجربه های انقلاب را تبیین کرده است.

 

همچنان با نگاه به آنچه در سال اول انقلاب بودیم؛ دستاوردهای انقلاب اسلامی و عوامل دستیابی به آن را به تفکیک آورده است. «رنج شیرین» فصل دوم را به آنچه باید باشیم اختصاص داده و چالش های امروز انقلاب اسلامی بررسی کرده است.

 

بر اساس این گزارش؛ رسالت و ظرفیت مساجد در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی، در درس یازدهم، دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم آمده است.

 

یکی از اهداف مهم این کتاب؛ پیش نیازهای محقق شدن ظرفیت مساجد در گام دوم انقلاب است. نویسنده تحققِ حقوق و مطالبات مساجد و شکل گیری مساجد طراز انقلاب اسلامی را با نظر به گام دوم انقلاب اسلامی توضیح داده است.

«رنج شیرین»

مراسم رونمایی از کتاب رنج شیرین، تبیین عالمانه بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت مساجد به قلم روح الله عباسی، در مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار خواهد شد.