آیت‌الله میرسجّادی دعوت‌حق را لبّیک‌گفت

(دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹) ۱۷:۵۹

به گزارش خبرنگار پایگاه تخصّصی مسجد، حضرت آیت الله سیّدمحمّد حسین میرسجّادی امام جماعت مسجد امام سجباد علیه السّلام، روز یکشنبه ششم مهرماه در بیمارستان دار فانی را وداع نمود.

آیت‌الله سید محمدحسین میر سجادی در سال ۱۳۱۷ در نجف اشرف به دنیا آمد، وی فرزند آیت‌الله بادکوبه‌ای (میر سجادی) بود، پدر وی داماد آیت‌الله‌العظمی سید ابوالحسن اصفهانی (ره) زعیم وقت حوزه نجف و مرجع عام شیعه قبل از زعامت آیت‌الله بروجردی (ره) بود.

آیت‌الله میرسجادی در دوسالگی از نعمت پدر محروم شد. وی پس از تکمیل مقدمات و سطح، در دروس فقه و اصول بزرگان نجف اشرف شرکت کردند که به‌گفته خودش بیشترین بهره را از درس آیات خویی و زنجانی بهره برد و بعد از حضور امام خمینی (ره) در نجف از درس ایشان استفاده کرد.

آیت الله میرسجادی در سال 1363 بر اثر سختگیری‌های رژیم بعث عراق و آزار و اذیت طلاب، مجبور به ترک عراق و اقامت در ایران شد و با سکونت در تهران به تدریس در منزلش و نیز مدرسه آیت‌الله مجتهدی مشغول شد؛ ایشان از شاگردان امام خمینی(ره)، آیت‌الله خویی (ره)، میرزای کشمیری و میرزا حسن بجنوردی رحمت الله علیهما بودند.

لازم به ذکر است، مراسم نکوداشت این عالم گرانقدر توسّط مرکز رسیدگی به امور مساجد در هفته آخر دیماه سال 97 در مسجد امام سجّاد علیه السلام با حضور مسئولین مرکز، ائمه ی جماعات و نمازگزاران و  با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی برگزار گردید و از خدمات چند دهه ‌ی ایشان تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید