اخبار

توصیه امام به ملت در آخرین روز نظام شاهنشاهی

از دشمن که به عنوان اسیر در اختیار شما قرار مى‏گیرند، هرگز مورد خشونت و آزار قرار ندهید. همچنان که سنت اسلامى است به اسیران محبت و مهربانى کنید؛ و البته دولت اسلامى بموقع آنها را محاکمه و عدالت را در مورد آنها اجرا خواهد کرد.

 گلوله در برابر خون پای بر خاک می ساید ارتش تسلیم ملت می شود و ایران از جهنم دیکتاتوری کلاسیک آزاد می گردد. مردم در اوج خشم انقلابی، ستمکاران را دستگیر می کنند امام خمینی در این شرایط ویژه در پیامی ایرانیان را به آرامش دعوت می کند و می گوید: از دشمن که به عنوان اسیر در اختیار شما قرار مى‏گیرند، هرگز مورد خشونت و آزار قرار ندهید. همچنان که سنت اسلامى است به اسیران محبت و مهربانى کنید؛ و البته دولت اسلامى بموقع آنها را محاکمه و عدالت را در مورد آنها اجرا خواهد کرد.

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

13 ربیع الاول 1399/22 بهمن 1357.

ملت مسلمان، قهرمان و مبارز ایران!.

در این لحظه حساس که به لطف خداوند مبارزات قهرمانانه شما سدهاى استبداد و استعمار را یکى پس از دیگرى مى‏شکند و انقلاب اسلامى شما شکوفه‏ها و میوه‏هاى خود را آشکار مى‏سازد، لازم مى‏دانم، ضمن ابراز تشکر و قدردانى از یک یک شما برادران و خواهران، چند نکته را یادآورى نمایم:.

شما در جریان مبارزات گذشته، رشد اسلامى و انقلابى خود را آشکار کرده اید؛ و اکنون بیش از پیش لازم است این رشد را به جهانیان نشان دهید تا جهانیان بدانند مردم مسلمان ایران مى‏توانند بدون قیمومت این و آن، راه سعادت خود را انتخاب نمایند. لهذا از شما مى‏خواهم که اولًا مانع آشوب و هرج و مرج بشوید و نگذارید آشوبگران مغرض به عملیاتى از قبیل غارت، آتش سوزى، مجازات متهمان و از بین بردن آثار علمى و فنى و صنعتى و هنرى و اتلاف اموال عمومى و خصوصى دست بزنند. دشمن براى خراب کردن چهره نهضت از طریق نفوذ دادن افراد مفسد و مغرض در میان توده مسلمان دست به چنین کارها مى‏زند تا نهضت ما را ارتجاعى و وحشیانه قلمداد نماید. من اکیداً اعلام مى‏کنم که هرکس دست به چنین عملیاتى بزند، از جامعه انقلابى ملت مطرود و در پیشگاه خداوند متعال مسئول است. ثانیاً توجه داشته باشید که هنوز انقلاب ما از نظر پیروزى بر دشمن به پایان نرسیده است. دشمن از انواع وسایل و دسایس بهره مند است وتوطئه‏ها در کمین ماست. تنها هوشیارى و انضباط انقلابى و اطاعت از فرمانهاى رهبرى و دولت موقت اسلامى است که همه توطئه‏ها را نقش برآب مى‏سازد. ثالثاً افرادى از دشمن که به عنوان اسیر در اختیار شما قرار مى‏گیرند، هرگز مورد خشونت و آزار قرار ندهید. همچنان که سنت اسلامى است به اسیران محبت و مهربانى کنید؛ و البته دولت اسلامى بموقع آنها را محاکمه و عدالت را در مورد آنها اجرا خواهد کرد.

از همه شما برادران و خواهران عزیزم مى‏خواهم که با دولت موقت انقلاب اسلامى که وارث یک سلسله خرابیهاى دولتهاى فاسد گذشته است همکارى نمایید تا به حول و قوه الهى، هرچه زودتر با همکارى یکدیگر، ایران اسلامى آباد و آزاد را که مورد غبطه جهانیان باشد بسازیم. والسلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته.

روح اللَّه الموسوى الخمینى.

 

منبع: صحیفه امام، ج‏6، ص: 125

انتهای پیام /*

۷ فروردین ۱۳۹۲ ۱۶:۴۱
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید