شنبه / ۱۹ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۰۷:۳۹
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۳۴۹۱۵
گزارشگر : ۳۳۳
گزارشی از یک مسجد فعال

حمایت ۵۰۰ نیازمند در یک مسجد

عضو هیأت امنا مسجد الزهرا (س) خیابان شهید عراقی با بیان اینکه اهالی این مسجد برای بازسازی منازل سیل‌زدگان مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان کمک‌رسانی کرده‌اند، از تحت پوشش بودن هزینه‌های معاش ۵۰۰ خانوار در طول سال از سوی این مسجد خبر داد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد؛ عبدالحسین صیرفی، عضو هیأت امنا مسجد الزهرا (س) خیابان شهید عراقی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به کمک‌رسانی‌های این مسجد در جریان سیل اخیر در برخی استان‌های کشور اظهار داشت: این مسجد از همان ابتدای امر برای کمک‌رسانی به مردم عزیز در این مناطق با جمع‌آوری کمک‌های مردمی فعالیت خود را آغاز کرد و کمک‌های جمع‌آوری شده به صورت نقدی و غیر نقدی توسط بسیج به این مناطق ارسال شد.

 

تقبل بازسازی ۳ خانه سیل‌زدگان توسط مسجد الزهرا (س)

وی با اشاره به اینکه بعد از ابلاغ طرح «هر مسجد یک خانه» جمع‌آوری کمک‌های مردمی در این قالب ساماندهی شد، اظهارداشت: براین اساس مبلغی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان برای مردم این مناطق جمع‌آوری شد که براساس اعلام مسئولین سازمان بسیج،  این مبلغ بازسازی سه منزل مسکونی در مناطق سیل‌زده استان خوزستان فراهم شد. البته برنامه جمع‌آوری کمک‌های مردمی همچنان در این مسجد ادامه دارد.

 

تهیه ۱۰ هزار بسته غذایی برای زلزله‌زدگان سرپل ذهاب

صیرفی با اشاره به کمک‌ رسانی‌های اهالی این مسجد در زلزله سرپل‌ذهاب گفت: در آن زمان از سوی اهالی این مسجد، ۱۰ هزار بسته غذایی برای مردم عزیزمان فراهم شد.

 

زیر پوشش قراردادن هزینه‌های ۵۰۰ خانوار نیازمند در طول سال

عضو هیأت امنا مسجد الزهرا (س) با بیان اینکه کمک رسانی به نیازمندان و برنامه‌های خیرخواهانه جز لاینفک برنامه‌های این مسجد است، افزود: در طول سال بیش از ۵۰۰ خانوار زیر پوشش حمایتی این مسجد قرار دارند و در تمامی زمینه‌ها هزینه‌های زندگی آنان تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه اهالی این مسجد با کمک‌های خود یک مسجد نیز در واوان اسلامشهر احداث کرده‌اند، گفت: این مسجد در جنوب تهران قرار دارد برنامه پشتیبانی مالی و هزینه‌ای آن مسجد نیز توسط اهالی مسجد الزهرا (س) تأمین می‌شود.

انتهای پیام/

فارس

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

اخبار مرتبط

پیام تسلیت رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد
 
به همت بنیاد ملی خانواده و مشارکت مرکز رسیدگی به امور مساجد
 
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری منتشر کرد
 
در گفتگو با یک امام جماعت موفق بررسی شد:
 
امام جماعت محله فلسطین زنجان مطرح کرد: