دوشنبه / ۲۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۵
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۳۵۲۲۸
گزارشگر : ۳۳۳
فیمابین بیمه دانا و امور مساجد صورت گرفت

تفاهم ‎نامه «بیمه‌مسئولیت‌مدنی‌مساجد»

مساجد تهران، با انعقاد تفاهم نامه طرح «بیمه مسئولیت مدنی در مساجد» میان مرکز رسیدگی به امور مساجد و مدیرعامل بیمه دانا، تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد؛  مراسم انعقاد تفاهم نامه طرح «بیمه مسئولیت مدنی در مساجد» با حضور محسن ولیئی معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد و حسینی قائم مقام مدیرعامل بیمه دانا عصر دیروز(26 آبان 98) در سالن کنفرانس بیمه دانا برگزار شد. 

تفاهم نامه بیمه

حسینی قائم مقام مدیر عامل بیمه دانا در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از استقبال مساجد از طرح بیمه مسئولیت مدنی مساجد گفت: یکی از دغدغه هایی که شرکت بیمه دانا همواره داشته، بیمه مساجد و هیئت های مذهبی است. چراکه وقتی کسی برای عبادت و یا عزاداری به مسجد می رود در صورت بروز حادثه از بیمه برخوردار باشد و جایگاه وشأن مسجد و امام جماعت در صورت چنین اتفاقاتی تحت تأثیر قرار نگیرد.
حسینی ادامه داد: این وظیفه تمام شرکت های بیمه‌ای است که به میدان بیایند و برای خانه های خدا کاری بکنند. باید همه ارگان ها طوری برای مساجد قدم بردارند که بر جذابیت مساجد بیافزاید. مطمئنا این امر باعث خروجی بهتر در تربیت نیروهای متدین و انقلابی خواهد شد.
وی در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم در بیمه دانا سرویس های بیمه‌ای متنوعی در اختیار مساجد و نمازگزاران قرار دهیم.

 

مراسم انعقاد تفاهم نامه طرح «بیمه مسئولیت مدنی در مساجد»

جزئیات طرح بیمه مسئولیت مدنی مساجد

در ادامه این مراسم محسن ولیئی معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: مرکز رسیدگی به امور مساجد، سی سال پیش بنا به دستور مقام معظم رهبری به منظور رسیدگی به مسائل مساجد شکل گرفت. یکی از دغدغه های این مرکز ارائه خدمات اجتماعی به مساجد و آموزش به ائمه جماعات ، امنا و خدام است.

ولیئی در ادامه گفت: مساجد همواره پایگاه های اجتماعی‌ای بودند که به امور مختلف جامعه اسلامی و مسائل عام المنفعه می‌پرداختند. همچنین بسیاری از مسائل اجتماعی در مساجد حل و فصل می شد. با تلاشی که صورت گرفته مساجد روز به روز به سمت کارکردهای اصلی خود نزدیک می شوند و بر تعداد نمازگزاران آنها افزوده می شود.
وی با اشاره مردمی بودن اقتصاد مساجد گفت: مساجد تنها پایگاهی هستند که فاقد اعتبارات دولتی برای ساخت و ساز و اجرای فعالیت های خود هستند و اکثر هزینه های آن توسط خیرین تقبل می شود. 
ولیئی در ادامه با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ بیمه در جامعه گفت: همواره در مساجد احتمال بروز حوادث برای مسجد و نمازگزاران و ارکان آن وجود دارد. بر همین اساس تمهیداتی برای بیمه مساجد تحت عنوان «بیمه مسئولیت مدنی مساجد» اندیشده شده که  طی آن بیمه دانا موظف شده در صورت بروز حادثه از قبیل نقص عضو و فوت برای نمازگزاران، خدام مسجد و کارگران فصلی‌که در مساجد کار می کنند ، تا سقف 270  میلیون تومان به ازاء هر نفر پرداخت کند. این قرارداد در این موارد 4 نفر را پوشش خواهد داد.
معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد در ادامه گفت: همچنین بر اساس این تفاهم نامه بیمه دانا در صورت بروز حادثه، تا سقف 700 هزار تومان به ازائ هرنفر هزینه درمان پرداخت خواهد کرد.
وی افزود: در صورت بروز حوادث طبیعی برای مساجد نیز، تا سقف 500 میلیون تومان به مساجد حادثه دیده پرداخت شود.
ولیئی با اشاره به اینکه این طرح برای سایر استان ها نیز ارسال شده گفت: مرکز رسیدگی به امور مساجد به منظور ترویج فرهنگ بیمه و کمک به مساجد کم برخوردار، هزینه بیمه 200 مسجد در مناطق محروم این استان را بر عهده خواهد گرفت.
نذر بیمه‌ای
محسن ولیئی با بیان اینکه نذر در فرهنگ دینی ما از جایگاه ویژه ای برخوردار است گفت: یکی از نذرهایی که می تواند به امنیت کارگزاران مسجد و نمازگراران اختصاص پیدا کند نذر بیمه است که هم اکنون نیز در بین هموطنان رواج پیدا کرده است.

تفاهم نامه بیمه

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید