شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۴
سرویس : فرهنگی و هنری
کد خبر : ۳۵۳۱۵
گزارشگر : ۳۳۳
حضرت آیه الله مکارم شیرازی (حفظه الله تعالی):

مسجد منشا همه­‌ خیرات در جامعه است

حضرت آیه الله مکارم شیرازی (حفظه الله تعالی): مسجد منشا همه­‌ی خیرات و برکات در جامعه است...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد، روابط عمومی؛  حجت الاسلام و المسلمین نوری زاده و جمعی از مدیران مرکز رسیدگی به امور مساجد با حضرت آیه الله مکارم شیرازی (حفظه الله تعالی) دیدار کرد.

 

در ابتدای این دیدار که روز پنجشنبه (14 آذر 98) در دفتر مرجع عالیقدر جهان تشیّع، حضرت آیت الله مکارم شیرازی، در شهر مقدس قم، صورت گرفت، حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام گزارشی از عملکرد و دستاوردهای این مرکز در سال جاری ارائه نمودند.

 

در ادامه این دیدار، حضرت آیت الله مکارم شیرازی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام و تقدیر و تشکر از حضور حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده و مدیران مرکز رسیدگی به امور مساجد، فرمودند: از گزارشی که ارائه کردیدکاملا مشخص است جنابعالی به مسئولیت خود در این مرکز مقدس اشراف و آگاهی خوبی دارید.

 

این مرجع عالیقدر در ادامه خاطر نشان کردند: برای اداره ی یک مجموعه، آگاهی از وظایف و اشراف بر مسئولیت­ها بسیار مهم و ارزشمند است که بحمدالله این مهم در جنابعالی وجود دارد.

 

ایشان در ادامه فرمودند: در اسلام پایگاهی مهمتر و والاتر از مسجد وجود ندارد. به گونه ای که رسول خدا سلام الله علیه همه ی امور تشکیلاتی و حکومتی و حتی امور اجتماعی و بسیاری از مسائل را در مسجد اداره می کردند.  از تدبیر در خصوص موضوعات حکومتی و نظامی گرفته تا حل و فصل مشکلات خانوادگی و تربیتی مسلمین, همه و همه در مسجد صورت می­گرفت. این کارکرد ارزشمند مسجد را در نظام حکومتی اسلام نشان می­دهد. لذا از این رو رساندن مسجد به جایگاه اثرگذار واقعی خود در جامعه، مهمترین وظیفه و تکلیفی است که ما امروز باید به آن توجه داشته باشیم. اگر به این وظیفه مهم عمل شود، بسیاری از مشکلات حال حاضر جامعه بواسطه مسجد قابل حل خواهد بود، چراکه مسجد منشا همه خیرات و برکات در جامعه است .

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان افزودند: برای همه شما عزیزان در انجام این مسئولیت مهم آرزوی توفیق و پیروزی دارم.حجت الاسلام و المسلمین نوری زاده و جمعی از مدیران مرکز رسیدگی به امور مساجد با حضرت آیه الله مکارم شیرازی (حفظه الله تعالی) دیدار کرد
حجت الاسلام و المسلمین نوری زاده و جمعی از مدیران مرکز رسیدگی به امور مساجد با حضرت آیه الله مکارم شیرازی (حفظه الله تعالی) دیدار کرد

 

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید