سه شنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۳
سرویس : دامنه اصلی
کد خبر : ۳۵۹۸۸
گزارشگر : ۲۸۰
در پی در گذشت آیت الله ضیاء آبادی

پیام تسلیت مرکز رسیدگی به امور مساجد منتشر شد

این عالم جلیل القدر، از نسل علما و اساتید تربیت شده در محضر حضرت آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) بودند که افتخار شاگردی حضرت امام خمینی(ره) را نیز در کارنامه‌ی درخشان خود داشتند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد ، درپی درگذشت آیت الله ضیاء آبادی استاد برجسته اخلاق استان تهران و امام جماعت مسجد علی ابن حسین (ع)دربند مرکز رسیدگی به امور مساجد پیامی را منتشر کرد .

متن این پیام بدین شرح است :

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون

رحلت عالم ربانی و مفسّر قرآن کریم مرحوم مغفورآیت الله سید محمّدضیاءآبادی (رضوان الله تعالی علیه) موجب اندوه و تأسف فراوان گردید.

این عالم جلیل القدر، از نسل علما و اساتید تربیت شده در محضر حضرت آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) بودند که افتخار شاگردی حضرت امام خمینی(ره) را نیز در کارنامه‌ی درخشان خود داشتند.

ایشان از ستاره‌های پرفروغ حوزه‌های علمیه و به طور خاص جامعه‌ی علمی و دینی شهر تهران محسوب می شدند. عمری با برکت، همراه با تهذیب، نورانیت و قدم‌های راسخ در سلوک الی‌الله و توأم با مجاهدت خالصانه در تربیت نفوس مستعدّه، خلاصه‌ای از زندگینامه‌ی این عالم مهذّب و معلّم اخلاق است.

بیش از پنجاه سال تدریس در حوزه علمیه تهران، امامت جماعت و برگزاری جلسات درس تفسیر و اخلاق در مسجد علی بن الحسین (علیهما السلام) دربند که همواره مملو از شیفتگان معارف اهل بیت علیهم السّلام بوده از سوابق نورانی آن مرحوم است. جزوات تفسیر آیت‌الله ضیاءآبادی نسخه‌ای ناب برای فهم مفاهیم قرآنی بود؛ بی شک ضایعه‌ی فقدان این پیر روشن ضمیر، برای بهره‌مندان از محضر پر فیض‌شان مصیبیتی سنگین و اندوهبار است.

مرکز رسیدگی به امور مساجد ضمن عرض تسلیت محضر رهبر معظّم انقلاب‌ (مدّظلّه العالی) خانواده‌ی مکرّم، شاگردان و ارادتمندان ایشان، علوّ درجات و حشر با اولیاء الله را برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال مسألت می نماید.

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید