دوشنبه / ۳ آبان ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۰
سرویس : اصلی
کد خبر : ۳۶۷۰۸
گزارشگر : ۶۵۲
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد:

وحدت اسلامی ضروری‌ترین مساله‌ جهان اسلام است

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد اظهار داشت: از جمله محورهای وحدت در بین مسلمانان سنت پیامبر اعظم(ص) است و مسلمانان با زنده کردن سنت پیغمبر(ص) می‌توانند وحدت را در بین خودشان ایجاد و حفظ کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام و المسلمین محمد ابراهیم، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در بیست و یکمین وبینار از سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، ضمن تبریک به مناسبت میلاد رسول گرامی اسلام(ص) و هفته وحدت، گفت:موضوع اتحاد اسلامی و صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام همان موضوعی است که قرآن کریم با صراحت مسلمانان را دعوت به آن کرده است که فرمود:وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا؛ همه‌ی مسلمانان وظیفه دارند که وحدت اسلامی را با چنگ زدن به حبل الهی در میان خودشان ایجاد و حفظ کنند.

وی تصریح کرد: موضوع وحدت اسلامی ضروری‌ترین مساله‌ی جهان اسلام است؛ چرا که دشمنان اسلام و استکبار جهانی با همه‌ قوا و با همه‌ی ظرفیت در مقابل اسلام عزیز صف‌آرایی کرده  اند، لذا لازم است مسلمانان هم با همه‌ی قوا و با همه‌ی ظرفیت، با وحدت و یگانگی، با دوری از تفرقه و تنازع، جهان اسلام را در مقابل دنیای استکبار قرار دهند و در مقابل آنان صف‌آرایی کنند. 

حجت الاسلام والمسلمین  ابراهیم تأکید کرد:مهمترین میدان در این صف‌آرایی مسأله‌ فلسطین و قدسی عزیز است. مسلمانان باید با اتحاد و یگانگی فلسطین عزیز و مردم بی دفاع و مظلوم غزه و قدس عزیز را حمایت و یاری کنند.

 وی خاطر نشان کرد: از جمله محورهای وحدت در بین مسلمانان سنت پیامبر اعظم(ص) است. مسلمانان با زنده کردن سنت پیغمبر(ص)  می‌توانند وحدت را در بین خودشان ایجاد و حفظ کنند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خاطر نشان کرد: وحدت اسلامی همان چیزی است که پیامبر اعظم(ص) همه‌ی عمر شریف خود را صرف آن کرده و با تمام اموری که باعث تفرقه و جدایی مسلمانان می‌شد، مبارزه کردند؛ حتی مسجدی به نام مسجد ضرار که باعث تفرقه مسلمانان شده بود را به امر خدا تخریب کردند و به آتش کشیدند.

وی افزود: پیغمبر(ص) با همه‌ی عوامل تفرقه مبارزه کردند و حتی فرمودند، اگر مسلمانی به اندازه‌ی یک وجب از جامعه‌ی اسلامی دور شود از ربقه اسلام خارج می‌شود؛ ایشان مسلمانان را از تفرقه و از تنازع پرهیز می‌دادند، لذا بر همه ما لازم است با مراجعه به سنت‌های پیغمبر(ص) وحدت اسلامی را تقویت کنیم و با ایجاد وحدت اسلامی در برابر دشمنان ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین  ابراهیم اظهار کرد: یکی از عواملی که باعث تفرقه می‌شود، تعصبات نژادی و گرایش‌های نامعقول و افراطی است که باید با این گرایشات مبارزه کرد؛ در جهان امروز داعشی‌ها و تکفیری‌ها از نمونه‌های این تفکرات و گرایش‌ها هستند. 

وی افزود: بحمدالله ملت‌های مسلمان، با بصیرت افزایی و با دشمن شناسی که پیداکردند در راه حفظ وحدت قدم‌های مثبتی برداشته‌اند؛ امیدواریم دولت‌های اسلامی هم بتوانند با همگرایی بیشتر و با حمایت‌ از یکدیگر در زمینه‌های مختلف چه در زمینه‌های فرهنگی و چه در زمینه‌های اقتصادی وحدت اسلامی را تقویت کنند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد  ابراز امیدواری کرد، خدای تبارک و تعالی وحدت و اتحاد اسلامی را در بین ملت‌های مسلمان و کشورهای اسلامی بارورتر کند و اسلام عزیز را بر دشمنانش پیروز بگرداند. 

انتهای پیام/
http://www.masjed.ir/u/ety

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

سایر اخبار

امام با تجربه محله استاد معین:
 
به همت معاونت فرهنگی اجتماعی
 
امشب همزمان با نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود
 
حجت الاسلام هادی فلاح:
 
به همت معاونت جذب و آموزش
 
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری؛