یکشنبه / ۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۷
سرویس : دامنه اصلی
کد خبر : ۳۶۸۰۴
گزارشگر : ۶۹۲
آیت الله اعرافی:

سند جامع راهبردی نماز عملیاتی شود

مدیر حوزه های علمیه،با بیان این که افق ۵ ساله و ۱۰ ساله و سند جامع راهبردی نماز تدوین، تصویب و عملیاتی شود گفت: بر اساس آمایش حوزه های علمیه برای هر هزار نفر یک مسجد تراز با تمام شاخص های برجسته برنامه ریزی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله اعرافی، ظهر امروز در جلسه شورای اقامه نماز استان قم، که در مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، با تاکید بر اینکه همگان باید مقوّم و تحکیم بخش فرهنگ نماز در کشور به ویژه استان باشیم، خاطرنشان کرد: نیاز است تا هرچه سریع‌تر افق ۵ ساله و ۱۰ ساله و سند جامع راهبردی نماز تدوین، تصویب و عملیاتی شود.

مدیر حوزه های علمیه، در ادامه با بیان اینکه بر اساس آمایش حوزه های علمیه برای هر هزار نفر یک مسجد تراز با تمام شاخص های برجسته برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: قم باید در رونق بخشی و فعالیت مساجد الگویی برای تمام کشور باشد.

امام جمعه قم، با بیان این که در شهر قم، نباید هیچ روستا و حاشیه شهری بدون مسجد و امام جماعت باشد، خاطرنشان کرد: حوزه های علمیه و سازمان تبلیغات ضمن شناسایی بسترها، نقیصه فقدان مسجد و حضور ائمه جماعات در محلات استان برطرف گردد.

وی با تاکید بر این که نباید هیچ مدرسه ای از جمله مدارس متوسطه دور از برپایی اقامه نماز جماعت و بدون امام جماعت باشد، یادآور شد: باید روحانیون آموزش دیده خوش سلیقه و مستعدی برای حضور در مدارس تربیت و کارگروه تخصصی بدین منظور تشکیل شود.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه، بر اهمیت تخصیص بخش ویژه نماز در کتاب سال حوزه تاکید ورزید و ابراز داشت: درختواره رشته‌های حوزه بستری است که که چندین رشته مربوط به عبادت، نماز و نیایش در آن دیده شده است، عملیاتی سازی آن نیازمند توجه ویژه و توسعه دانشی در این عرصه است.

وی بر لزوم توجه به نحوه مسجد پایه کردن اجتماعات تاکید کرد و ابراز داشت: با توجه به اهمیت عمق بخشی به فعالیت ها نیاز است تا دو کمیته فنی و زیرساختی و نیز کارگروه محتوا و برنامه‌ریزی تاسیس و نهادهای فرهنگی و دینی استان در آن حضور فعال و پررنگ تری داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

سایر اخبار

به همت تیم فنی و محتوایی پایگاه تخصصی مسجد
 
رئیس «بنیاد هدایت» مطرح کرد:
 
با بهره‌گیری از بیانات مقام معظم‌ رهبری
 
 
آیت الله العظمی مکارم در اجلاسیه جامعه مدرسین:
 
در گفتگو با امامان جماعت موفق مطرح شد