چهارشنبه / ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۷:۲۰
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۲۸۰
گزارشگر : ۶۹۱
در اجلاسیه اندیشه‌ورزان مکتب امام خمینی(ره)

نگاه رهبر کبیر انقلاب به مسجد بررسی می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین سهرابی گفت: مباحث درباره ابعاد مختلف مکتب امام راحل در اجلاسیه اندیشه‌ورزان مکتب امام خمینی(ره) مطرح می‌شود که موضوع جایگاه مسجد در این اندیشه رهبر کبیر انقلاب از محوری‌ترین آنها است.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد؛ حجت الاسلام والمسلمین «علی اصغر سهرابی» در گفت‌ و‌ گو با خبرگزاری شبستان با بیان اینکه اجلاسیه اندیشه ورزان مکتب امام خمینی (ره) به دنبال بازخوانی زیربنای فکری امام راحل در گام دوم انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: اکنون با گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، زمان آن رسیده که اندیشه ها و مکتب رهبر کبیر انقلاب با حضور فعالان این عرصه بازخوانی شود.

 

دبیرکل اجلاسیه اندیشه ورزان مکتب امام خمینی (ره) افزود: پژوهشگران در حوزه های گوناگون در این اجلاسیه جدیدترین یافته های پژوهشی و مطالعاتی خود درباره مرحوم حضرت امام را به بحث و تبادل نظر می گذارند.

 

وی اضافه کرد: بحث ها درباره ابعاد مختلف مکتب امام راحل در اجلاسیه اندیشه ورزان مکتب امام خمینی(ره) مطرح می شود که موضوع جایگاه مسجد در این اندیشه رهبر کبیر انقلاب از محوری ترین آنها است. وقتی ما از حیات و سیاسی و حیات اجتماعی امام خمینی (ؤه) صحبت می کنیم، نمی توانیم درباره موضوع مسجد حرف نزنیم.

 

سهرابی اضافه کرد: بررسی مکتب امام خمینی (ره) بدون اشاره به موضوع مسجد ممکن نیست زیرا همانطور که مسجد رکن اساسی در نظام اسلامی پیامبر اسلام (ص) بوده قطعا در اندیشه امام خمینی (ره) نیز همین جایگاه را دارد. ما امیدواریم دستاوردهای اجلاسیه اندیشه ورزان مکتب امام خمینی(ره) در حوزه مسجد نیز بتواند خروجی عملیاتی داشته باشد که قابل استفاده برای عموم مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی باشد.

 

وی با بیان اینکه اجلاسیه اندیشه ورزان مکتب امام خمینی (ره) با تلاش سازمان تبلیغات اسلامی، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار می شود، گفت: موسسات مختلفی که در سراسر کشور و به ویژه در استان های تهران، قم، مشهد و اصفهان در حوزه مکتب و اندیشه های امام خمینی (ره) فعالیت فکری و مطالعاتی دارند در این اجلاسیه در روزهای ۲۵ و ۲۶ خردادماه در حرم مطهر امام راحل یافته های جدید خود را به بحث و تبادل نظر می گذارند.

 

پایان پیام/
http://www.masjed.ir/u/wfm

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

سایر اخبار

در سومین نشست هیأت امنای بنیاد هدایت
 
رئیس سازمان زندان‌های کل کشور گفت:
 
آیت الله العظمی مظاهری تشریح کردند:
 
حجت‌الاسلام خداداده مطرح کرد:
 
به مناسبت شهادت امام جواد علیه السلام