دوشنبه / ۳ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۰:۵۲
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۸۴۸
گزارشگر : ۶۹۱
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد:

ایده‌های جذب دانش‌آموزان به مسجد عملیاتی می‌شود

حجت‌الاسلام ذاکر با اشاره به اجرای طرح‌های متنوع همچون «امین» برای انس دانش‌آموزان با مسجد و نماز، گفت: ایده‌های نو و جذاب در این رابطه دریافت و اجرایی می‌شود.

به گزارش مسجد خبر؛ حجت الاسلام «حجت‌الله ذاکر» در گفت و گو با شبستان تمرکز بر انس نسل نوجوان و جوان با مساجد و حضور در نمازهای جماعت را از رویکردهای مهم مرکز رسیدگی به امور مساجد معرفی و اظهار کرد: در همین راستا یکی از طرح های مورد توجه طرح «پیوند مسجد و مدرسه» است، که همه ساله بر اساس مقتضیات زمان شیوه نامه آن طراحی و با مسئولان آموزش و پرورش جلساتی به منظور عملیاتی کردن این طرح برگزار می شود، تا از این طریق زمینه رونق حضور دانش آموزان در مساجد فراهم شود.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد اجرای طرح «امین» را از دیگر برنامه های اجرایی برای جذب نوجوانان به مسجد برشمرد و افزود: هدف طرح امین، تربیت دانش‌آموزانی با باورها و رفتارهای اسلامی مطابق با آموزه‌های قرآن است. ضمن اینکه ائمه جماعات با هماهنگی مدارس در راستای ترویج فرهنگ نماز میان دانش آموزان طرح ها و برنامه هایی همچون جشن تکلیف دختران و پسران در مساجد همجوار مدارس را اجرا می کنند.

 

وی بهره گیری از ظرفیت شبکه های اجتماعی و شبکه شاد توسط ائمه جماعات در راستای ترغیب و تشویق نوجوانان به مساجد و نماز را یکی دیگر برنامه های در دستور کار برشمرد و تصریح کرد: با توجه به آسیب ها و  معضلاتی که اخیرا شبکه های اجتماعی برای نوجوانان به وجود آورده اند، ائمه جماعات با تدارک برنامه هایی برای دانش آموزان آنها را به مساجد دعوت و به صورت گروهی به سوالات و شبهات آنها پاسخ می دهند و یا در قالب طرح «پیوند مسجد و مدرسه»، دوره های سواد رسانه ای و کارگاه های آموزشی انس آنها با مسجد و نماز را دنبال می کنند.

 

حجت الاسلام ذاکر همچنین از فراهم کردن بستر طرح ایده های مرتبط با نماز در بخش ایده های مسجدی پایگاه تخصصی مسجد خبر داد و گفت: ایده های نو و جذاب از این طریق گردآوری شده و در اختیار ائمه جماعات مساجد قرار می گیرد، تا با عملیاتی کردن این ایده ها شاهد رونق حضور دانش آموزان در مساجد باشیم.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از عملیات های محله‌محور مساجد همزمان با ۱۳ آبان و روز دانش آموز با عنوان «نوجوان تراز انقلاب اسلامی» برگزار و طی آن ایده های خلاقانه‌ای توسط مساجد به منظور حضور حداکثری و مطلوب دانش آموزان در نمازهای جماعت اجرا شد.

 

پایان پیام/
https://www.masjed.ir/u/12tk

ارسال نظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

سایر اخبار

با سخنرانی رضا تقی پور نماینده مجلس برگزار می‌شود
 
با سخنرانی آیت‌الله صدیقی برگزار شد
 
خطاب به ائمه محترم جماعات مساجد تهران
 
به همت تیم فنی و محتوایی مسجد فرهنگ