پنج شنبه / ۴ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۲:۱۰
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۱۶۶
گزارشگر : حجت الله ذاکر
به همراه توصیه رهبر انقلاب

نحوه خواندن نماز یکشنبه‌های ذیقعده

در این گزارش، نحوه خواندن نماز یکشنبه ماه ذی القعده از کتاب المراقبات؛ حاج میرزا جواد آقا ملکی تبریزی آمده است.

به گزارش مسجدخبر ؛ روز یکشنبه غسل بجا آورد و وضو بگیرد و دو نماز دو رکعتی بخواند، در هر رکعت بعد از خواندن یک مرتبه سوره «حمد» و سه مرتبه سوره «توحید»، یک مرتبه سوره «فلق» و یک مرتبه هم سوره «ناس» را  بخواند.
 
بعد از نماز، هفتاد مرتبه استغفار کند و استغفار را با «لَاحَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إِلّا بِاللّٰهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ؛ نیرویی جز به خدای والای بزرگ نیست» ختم کند.
 
سپس بگوید: «یَا عَزِیزُ یَا غَفَّارُ اغْفِرْ لِی ذُنُوبِی وَذُنُوبَ جَمِیعِ الْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِناتِ فَإِنَّهُ لَایَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلّا أَنْتَ» ای توانا، ای آمرزنده، گناهان من و همه مردان و زنان مؤمن را بیامرز که گناهان را جز تو کسی نمی‌آمرزد.(کتاب المراقبات؛ حاج میرزا جواد آقا ملکی تبریزی)
 
رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره اهمیت نماز یکشنبه‌های این ماه فرمودند:
 
«روزهای یکشنبه‌ ماه ذی‌قعده ایّام توبه و انابه است و عملی دارد که مرحوم عارف بزرگوار حاج میرزا جواد آقای ملکی در المراقبات نقل می‌کند از رسول مکرّم اسلام که خطاب به اصحاب خود فرمود: کدامِ از شماها مایلید توبه کنید؟ همه گفتند ما می‌خواهیم توبه کنیم -ظاهراً ماه ذی‌قعده بوده است- طبق این نقل و این روایت حضرت فرمودند که در روزهای یکشنبه‌ این ماه این نماز را -یک نمازی با یک خصوصیّتی در مراقبات ایشان ذکر می‌کنند- انجام بدهید. غرض، ایّام در ماه ذی‌قعده که اوّل ماه‌های حرام است در این سه ماه متوالی، ایّام و لیالی مبارک و متبرّکی است، پر از برکات است؛ باید از اینها استفاده کرد.»  ۱۳۹۴/۶/۱۸

 

https://www.masjed.ir/u/19bp

ارسال نظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

سایر اخبار

در گفت‌وگو با معاون‌اجرایی امورمساجد بررسی شد
 
با همکاری بنیاد نهج‌البلاغه برگزار می‌شود
 
مدیر ناحیه حضرت‌عبدالعظیم(ع) امور مساجد خبر داد: