جمعه / ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ / ۱۷:۳۳
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۵۵۳
گزارشگر : جلال حیران نیا
مرکز رسانه قوه قضائیه در گزارشی اعلام کرد؛

رسیدگی به مشکلات قضائی بیش از ۲۷۰۰ نفر در مساجد

۳۱۰ نفر از مدیران و مسئولان قضایی دادگستری کل استان تهران در ۵۲ مسجد از مساجد استان تهران پاسخگوی مجموعاً ۲۷۳۲ نفر از مراجعان بودند.

به گزارش سرویس مسجدخبر پایگاه تخصصی مسجد به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضائیه در گزارشی اعلام کرد که در راستای دستور ریاست قوه قضاییه به‌منظور حضور هر چه بیشتر مقامات و مسئولان قضایی در مساجد و اجتماعات مردمی و استماع بدون واسطه مسائل و مشکلات مردم و اقدام در حد توان و مقدورات قانونی به‌منظور رفع مسائل و مشکلات مطروحه، از ابتدای دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی تاکنون، ۳۱۰ نفر از مدیران و مسئولان قضایی دادگستری کل استان تهران در ۵۲ مسجد از مساجد استان تهران حضور یافتند و ضمن برپایی نماز جماعت با نمازگزاران دیدار کرده و مشکلات و مسائل حقوقی و قضایی آن‌ها را مورد رسیدگی قرار دادند.
 
آمارهای واصله از معاونت امور ارتباطات و حفظ حقوق شهروندی دادگستری کل استان تهران حاکی از این است که مسئولان و مدیران قضایی دادگستری کل استان تهران بیش از دو ساعت در مساجد پاسخگوی مجموعا ۲۷۳۲ نفر از مراجعان بودند. همچنین بر اساس اعلام معاونت امور ارتباطات و حفظ حقوق شهروندی دادگستری کل استان تهران، صرفا در شهر تهران و در دو روز اخیر، مسئولان و مدیران قضایی دادگستری کل استان تهران درخواست‌های حقوقی و قضایی ۵۰۰ نفر از مراجعان را مورد رسیدگی قرار دادند.
 
علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران نیز در کنار سایر مدیران و مسئولان قضایی در برنامه‌های ملاقات مردمی حضور یافت و ضمن رسیدگی به درخواست‌های حقوقی و قضایی مراجعان دستورات لازم را در جهت حل مسائل و موانع موجود صادر کرد. صرفا در یکی از موارد، رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن استماع اظهارات یکی از شکات پرونده‌های کثیرالشاکی خودرویی که در فرایند رسیدگی با مانع مواجه شده بود، با مسئول قضایی مربوطه تماس حاصل کرد و ضمن بررسی ابعاد و زوایای پرونده، در راستای تسهیل فرایند احقاق حقوق شکات این پرونده خطاب به دادستان تهران دستورداد تا ضمن تجمیع شکایات مرتبط با پرونده یاد شده، بازپرس ویژه‌ای را برای تسریع در رسیدگی به این پرونده تعیین کند.
 
بنابر دستور اکید رئیس کل دادگستری استان تهران مبنی بر «نتیجه‌بخش بودن ملاقات‌های مردمی» معاونت امور ارتباطات و حفظ حقوق شهروندی دادگستری کل استان تهران ماموریت پیدا کرده است تا دستورات صادره در جریان ملاقات‌های مردمی را تا حصول نتیجه پیگیری کند.
 
 با توجه به دستور رئیس کل دادگستری استان تهران، برگزاری ملاقات‌های مردمی و حضور مستمر و نتیجه‌بخش مسئولان و مدیران قضایی استان تهران در اجتماعات مردمی به‌عنوان یک سیاست در مجموعه قضایی استان تهران پیگیری خواهد شد. 
 
انتهای پیام
https://www.masjed.ir/u/1csD

ارسال نظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

سایر اخبار

در پیام تسلیت حجت الاسلام محمدابراهیم آمده است:
 
 
در نشست هیئت امنای بنیاد هدایت مطرح شد؛
 
رهبر انقلاب در دیدار مسئولان و کارگزاران حج:
 
پیام تسلیت رئیس مرکز درپی درگذشت آیت‌الله نجفی