دوشنبه / ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ / ۱۱:۵۷
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۶۱۹
گزارشگر : جلال حیران نیا
العهد بررسی کرد:

۵ پیام مهم عملیات «وعده صادق»

پایگاه خبری العهد در گزارشی در بررسی پیام‌ها و پیامدهای حمله ترکیبی و تلافی جویانه ایران به سرزمین‌های اشغالی، به ذکر ۵ نکته اساسی در این زمینه پرداخته است.

به گزارش سرویس مسجدپژوه پایگاه تخصصی مسجد؛ پایگاه خبری العهد لبنان در گزارشی به بررسی ابعاد و پیامدهای واکنش ایران نسبت به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی ضد کنسولگری تهران در دمشق پرداخته و نوشت که با وجود اینکه هنوز برای ارزیابی نظامی واکنش ایران به دشمن صهیونیستی زود است و پیامدهای این عملیات هنوز به پایان نرسیده، اما می‌توان گفت که این عملیات فراتر از یک عملیات نظامی بوده و سرآغاز یک مرحله تاریخی جدید است که مجموعه‌ای از واقعیت‌های سیاسی و استراتژیک را در بر دارد که به برخی از آنها می‌پردازیم.

۱. واکنش ایران تنها منحصر به پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی نبود، بلکه واکنشی فراگیر نسبت به تمام کسانی بود که در ارزیابی قدرت ایران اشتباه می‌کردند و تبلیغات منفی ضد این کشور به راه انداخته و آن را به تلاش برای ایجاد بازوهای قدرت در منطقه متهم می‌کردند. علاوه بر اینکه این حمله پاسخی به برخی ادعاهای بیهوده بود که دشمنی ایران با رژیم صهیونیستی را یک نمایش تبلیغاتی می‌دانستند و معتقد بودند که توافق مخفی بین ایران با آمریکا و رژیم صهیونیستی وجود دارد. این در حالی است که حتی برخی جریان‌های حاضر در محور مقاومت نیز در توانمندی‌های ایران نسبت به انجام این حمله ابراز تردید می‌کردند و تصور می‌کردند ممکن است ایران پاسخی نسبت به تجاوزهای رژیم صهیونیستی نشان ندهد یا پاسخ‌هایی نمادین برای حفظ آبرو از خود به نمایش بگذارد.

با این وجود مشاهده کردیم که واکنش ایران با این حجم، پیامی جدید برای نشان دادن اقتدار و شجاعت ایران بود و ثابت کرد که ایران از جنگ نامحدود، نه تنها با رژیم صهیونیستی، بلکه با تمام حامیان آن از جمله آمریکا نمی‌ترسد.

۲. انجام واکنش تنبیهی ایران از قلب اراضی این کشور پیامی بزرگ و چالش آمیز برای تمامی تهدیدهای توخالی دشمنان است که می‌خواهند ایران را از این مسیر منصرف کنند. ایران با این واکنش، تهدیدهای آمریکا و رژیم صهیونیستی را به چالش کشاند و به تمام دنیا این پیام را مخابره کرد که هدف قرار دادن کنسولگری این کشور به معنی خدشه‌دار کردن تمامیت اراضی ایران است و این موضوع غیر قابل مناقشه است. این موضوع بازدارندگی لازم را ایجاد خواهد کرد و ضامن حمایت از منافع و موسسه‌های ایران در داخل و خارج از اراضی این کشور خواهد بود.

۳. در بیان جزئیات واکنش ایران مشخص می‌شود که این عملیات، یک عملیات ترکیبی شامل پهپادها و موشک‌های متنوع است که نشان دهنده اقتدار ایران است و ثابت می‌کند که ایران می‌تواند جغرافیای کامل فلسطین اشغالی را هدف قرار داده و به هر هدفی در عمق سرزمین‌های اشغالی حمله کند. ایران البته در این دور از حملات، اهداف نظامی را انتخاب کرده است؛ اما می‌تواند تمامی اهداف اقتصادی و زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهد.

۴. ایران قبل از واکنش خود، کشتی متعلق به صهیونیست‌ها را در تنگه هرمز توقیف کرد تا پیام‌های ترکیبی به رژیم صهیونیستی مخابره کند مبنی بر اینکه اولاً می‌تواند تمامی منافع صهیونیست‌ها و حامیان و شرکای آنها را در تنگه هرمز متوقف کرده و از سوی دیگر می‌تواند به تنهایی از میان تمامی ابزارهای محور مقاومت به تهدیدات واکنش نشان دهد. ایران علاوه بر توقیف کشتی مانند دولت یمن، عمق رژیم صهیونیستی را نیز هدف قرار داده است، همانطور که حزب الله و مقاومت عراق و غزه نیز یش از این این کار را انجام داده‌اند.

۵. ایران تاکید کرده است که جبهه مقاومت در تصمیمات خود مستقل عمل می‌کند و واکنش ایرانی‌ها واکنشی صرفاً داخلی و از داخل اراضی ایران صورت گرفته است. این موضوع پیامی بزرگ است، چرا که اسراییل مجبور شد تمامی فرودگاه‌ها و خدمات خود را متوقف کرده و تمام مردم سرزمین‌های اشغالی را به علت تهدیدهایی که فقط از سوی ایران صادر شده بود، به پناهگاه‌ها بکشاند. حال باید دید در صورتی که تمامی جبهه‌های مقاومت در واکنش به جنایت‌های اسراییل شرکت کنند، چه اتفاقی خواهد افتاد.

این مقاله می‌افزاید که با وجود پیام‌هایی که این عملیات برای آمریکا و رژیم صهیونیستی مخابره کرد، پیام سرنوشت ساز و معادله قاطع این عملیات این است که وحدت جبهه‌های مبارزه ادامه خواهد داشت و سیاستی که آمریکا و رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن مستقیم ایران دنبال کردند، ناکارآمدی خود را نشان داد؛ چرا که ایران هرگز اجازه حمله به اراضی خود را نمی‌دهد و از مقابله با دشمنان نمی ترسد.

این مقاله تاکید کرد که واکنش ایران نشانه‌ای از مرحله جدید است که ثابت می‌کند ایران به تمام گزینه‌های خود در حمایت سیاسی و نظامی از محور مقاومت پایبند است و هرگونه تلاش برای آسیب زدن به این کشور با حمله به رژیم صهیونیستی و متحدان و همکاری کنندگان با آن منجر خواهد شد.

العهد در پایان این مقاله تاکید کرد که در حال حاضر توپ در زمین آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است و آنها هیچ چاره‌ای غیر از به رسمیت شناختن قدرت محور مقاومت و پذیرفتن وعده صادق آن ندارند و اگر بخواهند به تنش آفرینی خود ادامه دهند، اقدام‌های آینده ویرانگرتر خواهد بود. در هر حال امروز محور مقاومت به صورت کامل و رسمی وارد تقابل با رژیم صهیونیستی شده است.

 

 

https://www.masjed.ir/u/1cDf

ارسال نظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

سایر اخبار

در پیام تسلیت حجت الاسلام محمدابراهیم آمده است:
 
 
در نشست هیئت امنای بنیاد هدایت مطرح شد؛
 
رهبر انقلاب در دیدار مسئولان و کارگزاران حج:
 
پیام تسلیت رئیس مرکز درپی درگذشت آیت‌الله نجفی