دوشنبه / ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۱۰:۴۰
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۶۴۸
گزارشگر : جلال حیران نیا
گزارش

شهید جمهور امام جماعت این مسجد بود!

شهید خدمت، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور فقید کشورمان، سالها امام جماعت مسجد جعفری در محله گیشا یکی از مساجد باسابقه و اثرگذار تهران به ویژه در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، بودند.

به گزارش سرویس مسجدخبر پایگاه تخصصی مسجد؛ مسجد جعفری کوی نصر یکی از مساجد قدیمی در تهران است. این مسجد که سال ها شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور فقید کشورمان، امامت جماعت آن را بر عهده داشت، در منطقه کوی نصر(گیشا) واقع و از مساجد فعال و تاثیرگذار منطقه است که از سال ۱۳۴۴ با اهدای زمینی توسط خانواده های متدین و با همکاری اهالی و ساکنین این محل احداث شده و در زمینه های فرهنگی و دینی فعالیت دارد.

به گزارش شبستان؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی و ایجاد کمیته انقلاب و نهادهای دیگر انقلابی، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در این مسجد رونق یافت و با شروع جنگ تحمیلی پایگاه بسیج مسجد با اعزام اعزای خود به کمک جبهه های حق علیه باطل شتافت و ۵۰ شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

اولین آشپزخانه بزرگ طرح کشوری «اطعام مهدوی - افطاری ساده» در پویش ایران همدل برای کمک به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر در ماه مبارک رمضان دو سال پیش در این مسجد افتتاح شد.

 

مسجد جعفری 6

 


مسجد جعفری 5


مسجد جعفری 4


مسجد جعفری 3


مسجد جعفری 2


مسجد جعفری 1


مسجد جعفری 21


مسجد جعفری 20


مسجد جعفری 17


مسجد جعفری 16


مسجد جعفری 15


مسجد جعفری 14


مسجد جعفری 13


مسجد جعفری 12


مسجد جعفری 11


مسجد جعفری 10

مسجد جعفری 9  

https://www.masjed.ir/u/1cIX

ارسال نظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

سایر اخبار

در بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد آمده؛
 
در پیام تسلیت حجت الاسلام محمدابراهیم آمده است:
 
 
در نشست هیئت امنای بنیاد هدایت مطرح شد؛