دوشنبه / ۱۸ تیر ۱۴۰۳ / ۱۹:۰۵
سرویس : اصلی
کد خبر : ۳۸۶۷۲
گزارشگر : جلال حیران نیا
شهردار منطقه ۷ خبر داد:

افتتاح ۴ مسجد در مرکز تهران طی ماه‌های آینده

مساجد جبرئیل، شریفیه، حسینی و مهدیه قصر طی ماه‌های آینده در مرکز تهران به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش سرویس مسجدخبر پایگاه تخصصی مسجد به نقل از تسنیم؛ نصراله آبادیان؛ شهردار منطقه 7 طی بازدید از مساجد جبرئیل، شریفیه، حسینی و  مهدیه قصر گفت: با اتمام عملیات باقیمانده در این چهار مسجد که با هدف ارتقاء سرانه فرهنگی و مذهبی منطقه احداث شد به امید پروردگار  تا پایان سال شاهد بهره برداری آنها خواهیم بود.

وی گفت: مسجد حسینی با ظرفیت 690 نمازگزار خواهد بود و مساحت زیربنای شبستان آن 996 مترمربع و زیربنای کل ساختمان 3 هزار و 896 مترمربع است که شامل شبستان اصلی جهت برگزاری نماز جماعت و مراسم های دینی و مذهبی و همچنین مرکز آموزش‌های دینی است.

شهردار منطقه 7 با اشاره به اینکه مسجد حسینی در مسیر حریم بزرگراه امام علی (ع) قرار داشته است، تصریح کرد: مسجد قدیمی تخریب و به علت تعهد شهرداری در خصوص ساخت فضای جایگزین عملیات احداث مسجد جدید به بهترین شکل ممکن و طراحی ایرانی، اسلامی در اولویت کاری قرار گرفت.

به گفته  آبادیان ساخت مسجد شریفیه در خیابان مدنی تقاطع اتوبان امام علی (ع) کوچه حسینیان و با مشخصاتی همچون  1160 متر عرصه و  4780متر اعیان  ، نیز از مساجد در دست احداث در این منطقه است.

وی خاطرنشان کرد: مسجد شریفیه بزرگ‌ترین مسجد منطقه است این مسجد تا قبل از اجرای طرح تعریض بزرگراه امام علی(ع) در خیابان شهید فتاحی‌منش قرار داشت که با اجرای این طرح تخریب و از نو در کوچه حسینیان در حال ساخت است. با این تفاوت که فضای در نظر گرفته شده برای ساخت مسجد به دلیل تراکم جمعیت این محله ، بزرگ‌تر از موقعیت قبلی است.

شهردار منطقه 7 عنوان کرد: مسجد جبرئیل در محله حشمتیه تهران و در خیابان شهید  قدوسی، خیابان گوهری شده است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی پر ترددی همچون شهر کتاب مرکزی،  سازمان قضائی نیروهای مسلح ، پادگاه حضرت ولیعصر(عج) ، باغ موزه قصر و دادگاه انقلاب قرار گرفته است.

به گفته وی مسجد مهدیه قصر چهارمین مسجدی است که از سال 1402 عملیات احداث آن در محله حشمتیه خیابان قدوسی در زمینی به مساحت 300 مترمربع آغاز شده و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده پس از 10 ماه تکمیل خواهد شد.

آبادیان در پایان تاکید کرد: با اجرای اقدامات در نظر گرفته شده، تا ماه های آینده هر چهار این مساجد تکمیل و به بهره برداری کامل خواهند رسید.

انتهای پیام/

https://www.masjed.ir/u/1cNg

ارسال نظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

سایر اخبار

خطاب به ائمه‌ی محترم جماعات صادر شد؛
 
خطاب به ائمه‌ی محترم جماعات صادر شد؛
 
در بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد آمده؛
 
در پیام تسلیت حجت الاسلام محمدابراهیم آمده است: