هدر شهادت

 

 

 

سرویس دین و اندیشه
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری:

معرفت با حمد و تسبیح خداوند میسر می‌شود

(سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷) ۱۳:۴۱

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه معرفت با حمد و تسبیح خداوند میسر می‌شود، گفت: ترکیب تسبیح و تحمید تکبیر می‌شود و طبق صریح روایات؛ خداوند برتر از حمد حامدان و برتر از تسبیح مسبحان است.

 
به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و مرکز رسیدگی به امور مساجد، در جلسه تفسیر صحیفه سجادیه که در مسجد ۷۲تن مجموعه سرچشمه برگزار شد، گفت: خداوند با دحوالارض کرامت خود را به زمین عطا کرد.

وی افزود: در زمین، ما شاهد تنوع آیات کمالات و جمالات خداوند هستیم؛ خداوند زمین را به گونه‌ای زیبا طراحی و خلق کرده که آفاق را از زمین و زمین را از آفاق می‌توان مشاهده کرد.

حجت الاسلام حاج علی‌اکبری عالم هستی را نشان از علم بی نهایت خداوند دانست و ابراز کرد: انسان با تفکر و تماشای عالم هستی به شناخت خداوند پی می‌برد؛ بنابراین زمین علاوه بر آن که خودش نمایشگاه آیات و سفره نعمات الهی است رصدخانه عظمت الهی نیز به شمار می‌رود.
 

بیشتر بخوانید: تفسیر صحیفه سجادیه توسط حجت الاسلام حاج علی اکبری

                    تکیه بر مکتب امام صادق(ع) نسخه نجات کشور است

                    جوانان از میراث عظیم نهج‌البلاغه غافل شده‌اند

                    «سبک زندگی اسلامی» نیازمند تحقیق و مطالعه است

                    مردم از شرایط فتنه گون کنونی سربلند خارج می شوند


رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ایام موسوم حج، گفت: حج را تنها اولیای کامل می‌توانند توصیف کنند و اسرار این سفر الهی تنها در تشرف فهم می‌شود بنابراین حج باید از تمناهای اصلی و قطعی انسان آن هم نه تنها برای یک سال بلکه برای همه سال‌های عمرش قرار گیرد.

وی ادامه داد: اگر در موسم حج انسان به خانه خداوند مشرف نشود و این عدم تشرف او را ناراحت نکرده باشد باید نسبت به حالت خود شک کند و تلاش داشته باشد این حالت حزن و اندوه را کسب کند.

حجت الاسلام حاج علی‌اکبری در بخش پایانی سخنان خود نیز با اشاره به دعای ۴۶ صحیفه سجادیه، عنوان کرد: انسان موجودی محدود است و نمی‌تواند خداوند را به طور کامل درک کند لذا در این فضای محدود اگر انسان به نقطه اعلی هم معرفتی برسد نمی‌تواند حق معرفت خداوند را به جای آورد.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد، با بیان اینکه خداوند از همه مهربانان مهربان‌تر است، گفت: زمانی که خداوند به انسان اجازه می‌دهد به او بگوید تو از همه مهربانان مهربان‌تر هستی این نشان از همان محدود بودن انسان است.

وی با بیان اینکه معرفت با حمد و تسبیح خداوند میسر می‌شود، گفت: ترکیب تسبیح و تحمید تکبیر می‌شود طبق صریح روایات؛ خداوند برتر از حمد حامدان و برتر از تسبیح مسبحان است، الله اکبر زینت نماز و ترجمه تفصیلی تکبیر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری خاطرنشان کرد: هر مقدار رحمت و مهربانی که انسان بتواند تصور کند خطاب به خداوند می‌گوید تو مهربان‌تری و اینجا است که معرفت کسب می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین

فوتر فارسی