بسم الله

موقعیت مناسبتی متنی

 

سرویس بین الملل

مسلمانان بریتانیا خواستار لغو سخنرانی اسلام ستیز آمریکایی در کشور شان شدند

(سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷) ۱۲:۰۹

شورای مسلمانان بریتانیا با ۵۰۰ مسجد و گروه اسلامی، سازمان مبارزه با اسلام هراسی تل ماما، نمایندگان پارلمان انگلستان و عده زیادی از فعالان مدنی و سیاسی خواستار لغو ویزای فرانکلین گراهام سخنران مسیحی اسلام ستیز و طرفدار پرو پاقرص ترامپ در کشورشان شدند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، گروه های اسلامی در بریتانیا خواستار لغو ویزای فرانکلین گراهام، یک سخنران مسیحی اسلام ستیز آمریکایی و از طرفداران پرو پا قرص دونالد ترامپ و ممانعت از ورود و سخنرانی او در کشورشان شدند.

شورای مسلمانان بریتانیا که بیش از 500 گروه و مسجد اسلامی زیر پرچم آن قرار دارد اعلام کرده که سخنان گراهام به وضوح «نفرت علیه مسلمانان و دیگر اقلیت ها» محسوب می شود. این گروه از وزارت کشور بریتانیا که مسئول مهاجرت و ورود به آمریکا می باشد خواسته که مانع دادن ویزا به گراهام شوند.

سازمان دربیانیه ای که روز گذشته به خبرگزاری ها فرستاده اعلام کرد: در گذشته دولت مانع از ورود افراد می شد که بهانه آن «مغایر با منافع عمومی» بود. ما انتظار داریم که دولت در اینجا نیز همین سیاست را اجرایی کند. اگر چنین کاری انجام نشود به وضوح این پیام را می رساند که دولت همه اشکال تعصب را به چالش نمی کشد.

تل ماما، یک نهاد  انگلیسی که وظیفه آن ثبت اسلام هراسی می باشد، از وزارت کشور بریتانیا خواسته به تاثیرات نظرات این فرد بر اجتماعات انگلیسی توجه کند.

گفتنی است درحالی که سه عضو پارلمان انگلیس نیز خواستار لغو ویزای این اسلام ستیز شده اند، به نظر می رسد که تلاش ها در این  رابطه بی  فایده بوده است.

فرانکلین گراهام که فرزند بیلی گراهام یک سخنران مسیحی انجیلی شناخته شده است، سخنرانی های نفرت محوری راجع به اسلام داشته و در یکی از سخنرانی هایش اسلام را یک دین «شریر و شیطانی» معرفی کرده است. وی قصد دارد در ماه سپتامبر در جشنواره امید لنکشایر در بلاک پول انگلستان صحبت کند. او همچنین یک راهپیمایی سه روزه مسیحی مشابه «صلیبیان» که پدرش سردسته آن بود، به راه می اندازد. این درحالی است بسیاری از کشیشان، سیاستمداران، فعالان مدنی و مسلمانان در بریتانیا این  راهپیمایی را مورد انتقاد شدید قرار داده اند.

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تازه ترین

پربازدیدترین

فوتر فارسی