با حضور امناء ناحیه محلاتی و مدرس

دومین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

(جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷) ۱۶:۴۳

دومین مرحله از دوره آموزشی«امین»، با حضور امناءِ مساجد نواحی شهید مدرس و شهید محلاتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، دومین مرحله از دوره آموزشی«امین»، با حضور امناءِ مساجد نواحی شهید محلاتی و شهید مدرس صبح روز پنجشنبه بیست و دوم آذرماه در دانشگاه قرآن و حدیث شهر ری برگزار شد.

در افتتاحیه این دوره، حجت الاسلام نوری معاون جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد به سخنرانی پرداخت.

وی همچنین در کلاس عمومی شرح وظایف هیئت امنای مساجد گفت: مساجد «بیوت الله» هستد و امناءِ و سایر ارکان به عنوان خادمان مساجد، میزبان «ضیوف الله» هستند. وظیفه هیئت امناءِ مساجد، پذیرایی از میهمانان و زائران الله در کنار سایر ارکان مسجد است. 

در ادامه این دوره کلاس آموزشی «اجرایی و حقوقی» با ارائه حجت الاسلام سعیدیان معاون حقوقی مرکز رسیدگی به امور مساجد و کلاس آموزشی آشنایی با مبانی و قوانین «ساختمانی، عمرانی و فنی» با ارائه مهندس فتحی زاده مدیر دفتر فنی و مهندسی این مرکز برگزار شد. 

دومین مرحله دوره تخصصی «امین»  

همچنین کلاس آموزشی «مدیریت فرهنگی» با ارائه حجت الاسلام مجتبی صداقت معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد و حجت الاسلام خداداده امام جماعت مسجد صنیع الدیوان در دو کلاس مجزا برگزار شد. 

 گفتنی است امنای شرکت کننده در این دوره بنا بر مسئولیتی که در مساجد خود برعهده دارند به سه گروه مسئولان عمرانی، مسئولان فرهنگی و مسئولان اجرایی تقسیم شده و در کلاس های جداگانه آموزش داده شدند.

دوره آموزشی تخصصی «امین» ویژه امناءِ مساجد استان تهران در یازده مرحله در روزهای پنجشنبه، از پانزدهم آذر در دانشگاه قرآن و حدیث در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود.

             اولین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

             دوره آموزشی تخصصی «امین» ویژه امنای مساجد استان تهران برگزار می‌شود

             اولین جلسه دوره آموزشی امین موقوفات ائمه جماعات تهران

تصاویر این رویداد را در آلبوم زیر ببینید

ارسال نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید